Odstavený Kozák: Určitě bych se nebránil návratu do Itálie

Odstavený Kozák: Určitě bych se nebránil návratu do Itálie

Poslední dva roky Liboru Kozákovi nevyšly. Nejprve si zlomil nohu a pak kotník a v Aston Ville je i po uzdravení v Championship odstaven a nastupuje maximálně za juniorku, v jejímž dresu vstřelil ve čtyřech duelech 5 branek.

Nyní chce Villa Park za každou cenu opustit. Transfer ostatně před pár týdny potvrdil i manažer Steve Bruce. "Změna prostředí je pro něj asi nevyhnutelná. Potřebuje odejít a hrát někde jinde." A sám ofenzivně laděný dlouhán si myslí to samé. "V hlavě mám jasnou myšlenku, chtěl bych svoji kariéru restartovat. Teď už jsem zdravý, s prvním týmem trénuju, ale v nominacích na zápasy Championship se neobjevuju. Chápu to, promarodil jsem toho hodně, pro trenéry to nebylo jednoduché, když jsem chvíli byl v přípravě a chvíli ne, i po druhé operaci kotníku ty problémy dlouho doznívaly. Tak šanci dostávají jiní, jiných útočníků má tady trenér k dispozici dost. Proto bych chtěl svou kariéru restartovat někde jinde," prohlásil v interview pro aktualne.cz sedmadvacetiletý útočník.

K odchodu z Birminghamu by mělo dojít nejpozději do půl roku. Jaké destinace by preferoval? "Buď odejdu teď, nebo v létě, až mi vyprší smlouva a budu volný hráč. Ale myslím, že Aston Villa by mi problémy s odchodem nedělala ani teď. Za poslední tři roky jsem toho moc nenahrál, tak je jasné, že žádné velké odstupné za případný přestup by asi ve hře ani být nemohlo. Uvidíme, jaké možnosti se naskytnou. Nebudu zastírat, že bych se určitě nebránil návratu do Itálie. Znám to tam, mám tam mnoho přátel, prožil jsem tam dobré časy. Ale když se objeví zajímavá nabídka z Anglie, proč nezůstat tady," ptal se na webu aktualne.cz bývalý hráč Opavy či Lazia Řím.

Česká liga zatím zřejmě nehrozí. "Já nevylučuju nikdy nic, ale své priority teď přeci jen vidím spíš ještě v zahraničí. Jak jsem zmínil, nejvíc by mě to asi táhlo zpátky do Itálie. Fotbal umí psát takové příběhy, v tom je krásný. A já věřím, že se mi ještě jeden takový napsat podaří," připomněl svůj osm let starý transfer z druhé české ligy do Serie A bývalý český reprezentant, jehož slova vyšla na aktualne.cz.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.