Tottenham smetl Southampton a zůstává v kontaktu s favority

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] V dohrávce 18. kola Premier League napodobil Tottenham ostatní favority a připsal si tři body, když zvítězil na hřišti Southamptonu vysoko 4:1. Spurs se tak v tabulce udrželi na pátém místě, přičemž za čtvrtým Arsenalem zaostávají jen o bod. Saints, kteří utrpěli v této sezoně teprve druhou domácí porážku, zůstávají na osmém místě.

Zápas začal pro domácí báječně. Hned ve 2. minutě si na krásný přesný centr Jamese Warda-Prowse naběhl Virgil Van Dijk a nekompromisní hlavičkou poslal svůj tým do vedení. Southampton rychlý gól nakopl a i nadále pokračoval v tlaku. Těsně vedle mířil Nathan Redmond. Pak ale jako blesk z čistého nebe udeřil po tečovaném centru přesnou hlavičkou Dele Alli a bylo vyrovnáno.

Po změně stran už byla hra v plné režii hostů. Ti vstřelili vítězný gól ještě do hodiny hry. Do třetice padl gól hlavou, tentokrát se po rohu Christiana Eriksena prosadil dvorní střelec Tottenhamu Harry Kane. Ten mohl záhy na to zvýšit na 3:1, ale penaltu po vyloučení Redmonda i kvůli špatnému terénu zahodil. Skóre tak nakonec definitivně upravili pár minut před koncem střídající Heung-Min Son a následně druhou trefou v zápase Alli.