Messi stárne, Zlatý míč vyhraje Gabriel, říká jeho bývalý trenér

Messi stárne, Zlatý míč vyhraje Gabriel, říká jeho bývalý trenér

Do tří let vyhraje Zlatý míč, tvrdí o Gabrielovi Jesusovi jeho bývalý mládežnický kouč. Teprve devatenáctiletý brazilský talent přijde v lednu do Premier League, už v létě si totiž jeho služby zajistil Manchester City.

Citizens zaplatili Palmeiras 27 milionů liber s tím, že Gabriela nechali ještě první půlrok v brazilském celku hostovat. Jesus tam mezitím vystřílel titul a nyní se postaví nové výzvě: prosadit se v Anglii v jednom z nejlepších klubů světa.

To nebude podle slov jeho bývalého trenéra Joseho Francisca Mamedea z juniorského týmu Sao Paula problém. Ten dokonce mladíka tipuje na budoucího vítěze Zlatého míče. „Gabriel pochází z chudého sousedství, a proto nemám o něj strach. Adaptuje se na tamní jídlo, zimu v Manchesteru a i další věci. Do tří let vyhraje Zlatý míč, protože Lionel Messi už trochu stárne,“ má Memede jasno o celé situaci.

Bývalý mentor mladého útočníka vzpomíná na časy, kdy ho trénoval a chválí jeho silnou mentalitu. „Už od prvního tréninku jsme všichni mohli vidět, že je oproti ostatním jiný. Nikdy nic nezanedbával. Byl prvním, kdo začínal všechna cvičení. Vždy byl plně odhodlán být prvotřídním profesionálem,“ citovala ho AFP.

Gabriel Jesus přichází do Anglie ve skvělé střelecké formě. V dresu Palmeiras nastřílel 21 gólů ve 46 zápasech, čímž týmu výrazně pomohl vyhrát Copa de Brasil 2015 a nakonec i ligový titul. Daří se mu i v reprezentaci „kanárků“. V dosavadních šesti zápasech se prosadil čtyřikrát.