Perspektivní poklady, které má ve vlastnictví Zbrojovka Brno

Perspektivní poklady, které má ve vlastnictví Zbrojovka Brno

Pavel Zavadil, Michal Škoda, Jakub Řezníček, Dušan Melichárek nebo Jan Polák jsou hráči, kteří už mají něco za sebou a trenér Zbrojovky Svatopluk Habanec na jejich kvality a zkušenosti spoléhá.

V brněnském kádru se však najdou i mladé pušky, které by se měly naplno projevit až v budoucnosti. Když sestavoval Deník Sport seznam 50 největších domácích talentů současnosti, do svého výběru zahrnul hned tři zástupce působící ve druhém největším městě České republiky. O které perspektivní fotbalisty se jedná?

Ladislav Krejčí (17 let)

Středopolař stejného jména jako český reprezentant ve službách italské Boloně už hodně vystrkoval růžky v mládežnických kategoriích. Ačkoliv je při pohledu na datum narození stále dorostencem, v aktuálním ročníku nejvyšší tuzemské soutěže již debutoval a křest ohněm si prožil v těžkém utkání proti Spartě (3:3). Od té doby již mládežnický reprezentant Česka nastřádal sedm prvoligových startů a další by měl pod vedením kouče Habance přidat také v jarních odvetách. Pokud jde o zmíněnou anketu ohledně nejlepších mládežníků, patřila mu šestá pozice, což je ze všech nadějí Zbrojovky nejvyšší místo.

[break]
Antonín Růsek (17 let)

Ofenzivně laděný Antonín Růsek, který je o měsíc starší než Krejčí, byl v juniorských kategoriích výrazný jakbysmet. Na premiéru v brněnském áčku si čekal o něco déle, ale když debutoval proti Vysočině Jihlava, svůj premiérový start v elitní soutěži okořenil gólovou přihrávkou, čímž přispěl ke konečné remíze. Doposud si v první lize připsal tři vystoupení a na podzim souběžně nastupoval také za klubovou juniorku, ve kterém je se šesti přesnými zásahy druhým nejlepším střelcem mužstva.

[break]
Dominik Janošek (18 let)

Hodně se v Brně očekává i od osmnáctiletého teenagera Dominika Janoška, jenž sice zatím vzhledem k velké konkurenci v útoku v lize nedebutoval, ale dostatečně byl vidět díky zdařilému podzimu v trikotu staršího dorostu Zbrojovky. V první polovině sezony dosáhl na deset tref, což z něj udělalo nejlepšího kanonýra výběru a ve střelecké tabulce celé soutěže si drží průběžnou šestou pozici. V minulé sezoně se zapsal do střelecké listiny osmkrát a jeho produktivita tak roste. Pakliže se nezastaví, první šance v lize přijde brzy. Určitě by mu pomohl například prodeje Michala Škody do polské Ekstraklasy.