Loučení Guardioly začalo: Určitě nebudu na lavičce v šedesáti

Loučení Guardioly začalo: Určitě nebudu na lavičce v šedesáti

Manchester City dostal ve třiceti soutěžních zápasech aktuální sezony již sedm červených karet. Soubor pětačtyřicetiletého španělského odborníka Josepa Guardioly, který se trénování věnuje již necelých deset let, během nichž se mu podařilo získat 22 různých trofejí, je tak nejtrestanějším týmem v Premier League. O čem všem mluvil po vydřené výhře 2:1 evidentně rozladěný bývalý kouč Barcelony či Bayernu, jehož názory publikoval sport.cz?

O tom, co říká na velký počet červených karet...


"Jsme týmem s nejčastějším držením míče a snažíme se hrát fotbal. Všude, kde jsem během trenérské kariéry působil, jsme se snažili hrát fotbal. Další okolnosti nemohu ovlivnit."

O vyloučení Fernandinha, po němž hráli Citizens proti Burnley hodinu v deseti...


"Musím tady v Anglii pochopit pravidla. Přizpůsobit se a naučit se, že tady existují zvláštní pravidla."

O faulu na brankáře Brava, po kterém dostal jeho tým branku...


"Vždycky je to naše vina, vždy se proviníme my. Po celém světě je faul na brankáře faulem na brankáře a vinen je soupeřův hráč, jen tady prostě ne. OK, musím to pochopit."

O tom, jak dlouho ještě chce trénovat...


"Budu v Manchesteru City v příštích třech sezónách a možná i o něco déle, ale jsem si jistý, že konec mé trenérské kariéry už se blíží. Rozhodně nebudu na lavičce v šedesáti, nebo dokonce v pětašedesáti. Mám dokonce pocit, že mé loučení již začalo."

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.