Kým chtějí Citizens zalepit díru ve středu zálohy?

Kým chtějí Citizens zalepit díru ve středu zálohy?

S příchodem Pepa Guardioly na Etihad Stadium si fanoušci i majitelé Manchesteru City slibovali okamžitý úspěch a zisk trofejí. Zatím to ale na velkou díru do světa nevypadá, když hodně podrážděným dojmem začíná působit i sám španělský kouč. Z předchozích štací v Barceloně a Bayernu Mnichov totiž na neúspěch není zvyklí. Náladu by mu mohlo spravit přestupní období, během kterého by v kabině mohl přibýt alespoň jeden záložník.

Vrásky na čele dělá Guardiolovi především zranění středopolaře Ilkaye Gündogana. Právě na jeho post by tak zkušený kouč rád získal alternaci. Problémem ale není pouze zranění bývalé opory Borussie Dortmund, ale i čtyřzápasový disciplinární trest pro Fernandinha. Mimo to se Guardiola nechal slyšet, že by se mu zamlouval nový stoper.

Co se týče pozice ve středu hřiště, Citizens pečlivě sledují objev Southamptonu Virgila van Dijka, který se po přestupu ze Celtiku rychle zabydlel v základu Saints a skvělými výkony si říká o angažmá na věhlasnější adrese.

A kdo další kromě Van Dijka přichází v úvahu? Třeba Steven N´Zonzi ze Sevilly, který by podle britského tisku vyšel na 25,6 milionů liber.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.