Loni zářili, co teď? TOP 3 angličtí střelci v Premier League

Loni zářili, co teď? TOP 3 angličtí střelci v Premier League

V ročníku 2015/2016 na sebe poutali pozornost Angličané, alespoň tedy ze střeleckého pohledu. Jamie Vardy nasázel dvacet čtyři branek a uchvátil fantastickou sérií zápasů se zápisem do střelecké listiny, zatímco Harry Kane ovládl tabulku kanonýrů jako první domácí hráč po dlouhých šestnácti letech.

Dnes to vypadá, že prim budou opět hrát zahraniční hvězdy. Vévodí jim Diego Costa se čtrnácti zásahy, o jeden méně má Zlatan Ibrahimović a Alexis Sánchez se zatím zastavil na dvanáctce. A jak se daří Angličanům?

Michail Antonio, 9 gólů


West Ham odstartoval sezónu naprosto tragicky a dlouho se pohyboval u dna tabulky. Teď už to taková hrůza není, nicméně třináctá pozice fanoušky, kteří loni viděli svůj tým na pohárových příčkách, neuspokojuje. Radost jim alespoň dělá Michail Antonio, který se během relativně krátké doby vysunul z obrany do útoku. Stále těží hlavně ze silného úvodu ligy – od poloviny srpna do poloviny září skóroval šestkrát. Zajímavost: tehdy se pokaždé prosadil hlavičkou.

[break]

Harry Kane, 10 gólů


Obhájce ceny pro nejlepšího střelce Premier League se po slabším začátku a následném zranění kotníků opět vrací do staré formy. Při pohledu do statistik však zjišťujeme, že v zápasech proti silným soupeřům mu to příliš nepadá. Gól nedal Liverpoolu, Chelsea a Manchester United, přičemž v těchto duelech Spurs dvakrát prohráli a jednou remizovali. Udeřil pouze proti Arsenalu a to ještě ze značky pokutového kopu.

[break]

Jermain Defoe, 11 gólů


Bez něj by Black cats letos hráli druhou ligu. A pokud za několik měsíců znovu zachrání nejvyšší soutěž, prsty v tom bude mít především již čtyřiatřicetiletý útočník. Vstřelil jedenáct z celkových devatenácti branek Sunderlandu, výrazně zadělal na ještě lepší výsledek než v předchozí sezóně, kdy oslavil patnáct přesných tref a v tabulce kanonýrů mu patří dělená čtvrtá pozice. Skvělý výběr místa, chladnokrevné zakončení a ani s přibývajícím věkem nepřichází o rychlost.