Zvýhodnění Blues? Wenger, Klopp, Mourinho i Puel se čertili

Pokud jde o čelo tabulky, nabitý kalendář v Premier League během svátků a prvních dní nového roku 2017 nejvíce zvýhodnil Chelsea, která měla během svých zápasů nejvíce času na odpočinek.

Zvýhodnění Blues? Wenger, Klopp, Mourinho i Puel se čertili
"Nevím, kdo vymýšlí takové rozpisy, ale měli by ho okamžitě vyhodit," citoval server idnes.czslova Sama Allardyce, jehož Crystal Palace tento týden nestačilo na domácí půdě na Swansea City.

Stěžoval si i kouč Southamptonu Claude Puel, jehž Saint byli během šesti dnů v akci hned třikrát. Výše zmínění Blues měli na stejný počet utkání o čtyři dny navíc. "Je to nenormální. Přitom Chelsea má tři utkání během deseti dnů. Na rozdíl od nás navíc nehrála v evropských pohárech," čertil se francouzský stratég, jehož slova publikoval portál idnes.cz.

A přidali se i další. Například liverpoolský Jürgen Klopp, nebo José Mourinho z Manchesteru United, podle něhož dostal jeho bývalý zaměstnavatel ze Stamford Bridge "privilegium".

Viníkem je televize, s čímž souhlasí i Arséne Wenger z Arsenalu, jehož tým v Bournemouthu pouze remizoval (3:3). "Premier League už nad tím ztratila kontrolu. Během dvaceti let, co tady působím, je letošní rozpis nejméně vyrovnaný. Nezbývá nám než akceptovat, že zápasy si vybírají televize. Jenže rozdíly mezi časem na odpočinek u jednotlivých týmů jsou někdy až neuvěřitelné," kroutil hlavou nadřízený Čecha, Sáncheze, Girouda a spol., jehož vyádření vyšlo na idnes.cz.

A co reakce lídra tabulky? "Já termíny utkání neurčuji. Myslím, že jsou všichni naštvaní hlavně kvůli pozici, ve které jsme. A ne kvůli rozpisu zápasů," uzavřel úspěšný Ital Antonio Conte, jehož se v nejvyšší anglické soutěži adaptoval velice rychle.