TOP 3 hráči, kteří působili na Stamford Bridge i v Parku princů

Dva novodobí velikáni kopané. Jenže zatímco Blues už získali i nejcennější trofeje na evropské scéně, pařížskému celku tento úspěch zatím chybí.

TOP 3 hráči, kteří působili na Stamford Bridge i v Parku princů
Na obou stranách se vystřídala spousta mimořádných hráčů. Někteří se dokonce mohou pochlubit nošením jak modrého londýnského dresu, tak modrého dresu z Parku princů. A ani v jednom případě se nejedná o žádného nazdárka.

Claude Makélélé


Pravděpodobně nejlepší defenzivní záložník své generace, které ale nezískával individuální trofeje. Rodák ze Zairu prožil začátek kariéry ve francouzských klubech Nantes a Marseille. Známým se ovšem stal až nástupem nového milénia přestupem do Realu Madrid.

V týmu plném hvězd odváděl neviditelnou, jenže vždy tak potřebnou práci při narušování útoků soupeře. Vždy stál tam kde stát měl a přiváděl klid do řad svého týmu. Se španělským velkoklubem vyhrál vše co se dalo. Postupem času ovšem ztrácel své místo, a když nakonec posílil Chelsea, prezident Realu Pérez jej tehdy neuctivým způsobem shodil. „Je pomalý, jeho technika průměrná a vždy přihrává dozadu,“ pravil.

U Blues jej naopak přivítali s otevřenou náručí a byl jedním z klíčových můžu její nové éry. Získal všechny anglické trofeje a až jako pětatřicetiletý zamířil do PSG. Po konci kariéry v roce 2011 strávil další dvě sezóny u lavičky Pařížanů jako asistent hlavního trenéra.

[break]

Nicolas Anelka


Fotbalový světoběžník má kariérní životopis obsáhlý jako málokdo. V Paříži působil dvakrát, nejprve mezi lety 1997-1998 a 2000-2002. Při druhém angažmá už se mohl pochlubit zkušenostmi z Arsenalu a Realu Madrid, poté oblékal dres Liverpoolu, Manchesteru City, tureckého Fenerbahce, pak odjel zpátky do Anglie .

Hájil barvy Boltonu, odkud si ho v lednu 2008 vyhlédla jako devětadvacetiletého Chelsea. S Makélélém si další francouzský reprezentant zakopal šest měsíců. Zde navázal na tituly z Premier League a FA Cupu za časů v Arsenalu a navíc přidal i cenu pro ligového kanonýra za devatenáct přesných tref ze sezóny 2008/2009.

Po Chelsea ještě poznal život v Šanghaji, Turíně, Birmnighamu a než definitivně ukončil kariéru, působil jako hrající kouč v indické Bombaji.

[break]

David Luiz


Stoper s nepřehlédnutelným vlasovým porostem má zatím nejčerstvější zkušenosti. Přestože první starty samozřejmě sbíral v rodné Brazílii, to hlavní se pro něj začalo dít až po roce 2007, tedy po přestupu do Benficy Lisabon. Portugalci za něj zaplatili jeden a půl miliónu eur. Skvělý obchod!

Luiz se totiž o čtyři léta později stěhoval do Londýna za pětadvacet miliónů. Přestože zvedl nad hlavu pohár pro šampiona Ligy mistrů i Evropské ligy, nikdy úplně nezapadl. Potýkal se hlavně s kolísavými výkony, posléze kapitán John Terry vytvořil kompaktní dvojici s Garym Cahillem.

Nabídku PSG v hodnotě padesáti miliónů liber proto Chelsea neváhala přijmout. Po dvou letech je však zpátky na Stamford bridge. Pařížané na tom prodělali, jelikož Brazilce pustili za třicet čtyři miliónů. Conte moc dobře věděl, proč ho chce. Do jeho tak úspěšného systému 3-4-3 totiž Luiz naprosto sedí.