Blšany hlásí další ztrátu, Šelicha míří do Kladna

Blšany hlásí další ztrátu, Šelicha míří do Kladna

Předposlední tým první ligy z Blšan přišel o dalšího hráče základního kádru. Osmým odchodem v zimní pauze je přestup zkušeného záložníka RADKA ŠELICHY do Kladna, které po podzimu vede druhou ligu o pět bodů. Třicetiletý ofenzivní hráč s Kladnem podepsal smlouvu na dva a půl roku. Řekl to ředitel kladenského klubu Tomáš Čuřín.

"Jsme rádi, že jsme přestup dokončili. Typ hráče, jakým je Šelicha, jsme do zálohy potřebovali," uvedl ČUŘÍN, podle kterého už Kladno v zimní pauze dál posilovat nebude. Nyní se soustředí na stabilizaci stávajícího kádru. Tým kouče Miroslava Koubka má na jaře zaútočit na postup do nejvyšší soutěže.

Šelicha odehrál první a na dlouhou dobu poslední ligový zápas v sezoně 1997/98 v teplickém dresu, pak se až po třech letech objevil v Blšanech. Celkem v nejvyšší soutěži absolvoval 131 utkání a nastřílel 17 branek.

Blšany se prý s odchodem Šelichy vyrovnají. "Radek už u nás působil dlouho a obě strany cítily, že potřebují změnu. Radkova výkonnost navíc v poslední době měla už trochu sestupnou tendenci," uvedl ředitel blšanského klubu JINDŘICH RAJCHL.

Vedení severočeského klubu nyní intenzivně řeší otázku doplnění kádru, který oproti podzimu připomíná jen torzo. Mužstvo zatím posílil jen stoper Martin Müller, jenž dosud působil v japonském Visselu Kóbe.

Blšanští hledají nového brankáře, protože Michala Daňka si z hostování stáhl ostravský Baník, který koupil i útočníka Davida Střihavku. Do Liberce se vrátil ofenzivní středopolař Filip Dort, stejně jako Daniel Kolář do Sparty. "Jednáme s několika hráči, kteří by k nám přišli na hostování. Co nejrychleji to chceme dotáhnout do konce, ale o konkrétních jménech zatím mluvit nebudeme," dodal Rajchl.

[ 13.1.2006 - ČTK / eFotbal. Foto: MARSfoto ]