Juliš: Jestli bych cítil, že jsem 20. hráč, musel bych to řešit

Jeden z nejrychlejších sparťanských hráčů Lukáš Juliš, jenž se z kabiny nejvíce kamarádí s věkově blízkou trojicí Čermák, Pulkrab a Sáček, absolvoval online rozhovor se čtenáři Deníku Sport.

Juliš: Jestli bych cítil, že jsem 20. hráč, musel bych to řešit
V něm mimo jiné specifikoval některá "nej" letenské kabiny. Kdo je tedy největším vtipálkem či největším rebelem? "Vtipní byli Krejčí s Brabcem, hlásili hodně. Nejvtipnější je teď asi Pulkrab, nejukecanější Mazuch, nejtišší Konaté, nejrozumnější Dočkal, největší rebel asi Vácha, ale mě to osobně nepřijde. Spíš si to myslí lidi," prohlásil na stránách Deníku Sport odchovanec slavného "S" z Generali arény.

Sám dvaadvacetiletý ofenzivní fotbalista by rád v nejbližší budoucnosti zapracoval na hře hlavou. V tom vidí své největší mínus. "Konkurence je teď velká, neumím moc hlavičkovat, musím na tom zapracovat. Spoustu gólů padá hlavou, to mi moc nejde," přiznal na serveru iSport.cz svěřenec Tomáše Požára s Davidem Holoubkem.

Jisté spekulace ho posílají na hostování do Slovanu Liberec. To vše i přesto, že na podzim zasáhl do všech 16 ligových soubojů s bilancí dvou přesných zásahů. Jak to vidí samotný mladík? "Nedokážu říct. Pokud bych cítil, že tu jsem 20. hráč, tak by se to muselo nějak řešit. Samozřejmě ale doufám, že to nenastane. Chci být platným hráčem. Musím však makat, konkurence je tady obrovská. Máme tu dvacet hráčů a dalších pět je zraněných. Je to jenom na mě, máme ještě měsíc, uvidíme," pokračoval Deníkem Sport citovaný hráč, jenž si dosud připsal za Spartu v první lize jednačtyřicet vystoupení.

Nevadila by mu kvůli vytížení i změna postu? Kromě útoku může operovat také na pravé straně záložní řady. "To je těžká otázka. Jsem útočník, vždycky jsem hrál na hrotu, na kraji je to zpestření, baví mě to i tam," uzavřel na portálu isport.blesk.cz Juliš, jehož by do budoucna lákal i zahraniční chleba. "Každý hráč musí mít cíl se dostat do zahraničí, platí to i u mě. Vždycky jsem fandil Liverpoolu, ale anglická liga je hodně vysoko."