Věštecká koule nebo věda? Jak podle CIES skončí pět elitních lig?

Mezinárodní centrum pro sportovní studie (CIES) se pustilo do hodně zajímavé predikce konečného umístění v pěti elitních evropských ligách. Máte představu, kdo ovládne Bundesligu nebo kdo se bude radovat z titulu v anglické Premier League? Predikce je založená na pozorování výkonů a výsledků jednotlivých týmů od roku 2011. Bude to trefa do černého?

Věštecká koule nebo věda? Jak podle CIES skončí pět elitních lig?

Bundesliga

Německu bude pro změnu kralovat Bayern Mnichov, takže žádné velké překvapení. Bavoři si podle CIES dojdou pro pátý mistrovský titul v řadě s luxusním patnáctibodovým náskokem před druhým Lipskem. Na konečné třetí místo se pak ze současné šesté pozice vyškrábe Borussia Dortmund.
1. Bayern Mnichov 83 bodů (aktuálně 1. místo)
2. RB Lipsko 68 bodů (aktuálně 2. místo)
3. Borussia Dortmund 62 bodů (aktuálně 6. místo)
4. Frankfurt 55 bodů (aktuálně 4. místo)

[break]

Ligue 1

Dominance francouzského Paris Saint-Germain je u konce. Šampion posledních čtyř ročníků Ligue 1 se po odchodu Zlatana Ibrahimoviče bude muset spokojit s druhou příčkou. Z titulu se bude radovat s nejtěsnějším možným náskokem Monaco, které si stejně jako PSG o jednu příčku polepší. Naopak stávající vedení se nepodaří udržet Nice.
1. AS Monaco 79 bodů (aktuálně 2. místo)
2. Paris SG 78 bodů (aktuálně 3. místo)
3. Nice 72 bodů (aktuálně 1. místo)
4. Lyon 69 bodů (aktuálně 4. místo)

[break]

Premier League

O tom, že v Anglii budeme znát nového vládce, není pochyb. Mistrovský Leicester se trápí a ještě bude mít co dělat se záchranou. Skvělou letošní jízdu do zdárného konce dovede Chelsea. Na úspěch si už jako tradičně bude muset počkat Arsenal a stíhací jízda se příliš nepovede ani Manchesteru United.
1. Chelsea 88 bodů (aktuálně 1. místo)
2. Liverpool 86 bodů (aktuálně 2. místo)
3. Manchester City 78 bodů (aktuálně 4. místo)
4. Arsenal 78 bodů (aktuálně 5. místo)
5. Tottenham Hotspur 73 bodů (aktuálně 2. místo)
6. Manchester United 73 bodů (aktuálně 6. místo)

[break]

La Liga

Dvakrát v řadě se z titulu ve Španělsku radovali hráči Barcelony. Potřetí se jim to ale už nepodaří. Titul totiž bude putovat na San Bernábeu do rukou Realu Madrid. Bílý balet má famózní formu a podle CIES ji udrží až do ligového finiše. Katalánci skončí druzí, na třetí místo spadne Sevilla, pro kterou ale bude umístění před Atlétikem Madrid úspěchem.
1. Real Madrid 90 bodů (aktuálně 1. místo)
2. Barcelona 86 bodů (aktuálně 3. místo)
3. Sevilla 71 bodů (aktuálně 2. místo)
4. Atlético Madrid 68 bodů (aktuálně 4. místo)
5. Real Sociedad 66 bodů (aktuálně 6. místo)
6. Villarreal 61 bodů (aktuálně 5. místo)

[break]

Serie A

Stejně jako v Německu dominuje Bayern, tak v Itálii vládne Juventus. Stará dáma sice v létě prodala Paula Pogbu, ale zase získala Gonzála Higuaína. Celek z Turína si dokráčí pro další trofej a nic s tím neudělají ani hladoví vlci s Říma, kteří obsadí druhou příčku. Oproti současnému pořadí v tabulce se nic nezmění ani na dalších dvou místech.
1. Juventus 83 bodů (aktuálně 1. místo)
2. AS Řím 78 bodů (aktuálně 2. místo)
3. Neapol 77 bodů (aktuálně 3. místo)
4. Lazio Řím 67 bodů (aktuálně 4. místo)