Adebayor se definitivně upsal Arsenalu

Adebayor se definitivně upsal Arsenalu

EMMANUEL ADEBAYOR si už nezahraje za Monako ani zápas, prohlásil nedávno prezident francouzského klubu Michel Pastor, a vyhozený fotbalista dlouho neváhal. V pátek večer se upsal Arsenalu.

Útočník národního týmu Toga musel klub opustit poté, co opakovaně nepřišel na trénink a dokonce mu hrozila finanční sankce. "Byla by to dobrá zpráva pro nás i pro něho," odpověděl Pastor na otázku, zda by uvítal hráčům přestup. "Čím dříve odejde, tím lépe," dodal prezident FC Monaco.

Kouč Arsenalu ARSENE WENGER uvedl pro klubové stránky: "Emmanuel Adebayor je velká posila do útoku. Své kvality prokázal jak v utkáních za Monako, tak v národním týmu Toga. Má vlastnosti, které nám v týmu zatím chybějí. Je vysoký a silný ve vzduchu."

Arsenal během lednového přestupového okna mohutně zbrojí. V hledáčku slavného klubu uvízl také THEO WALCOTT, southamptonský teenager, který bývá považován za podobný talent jako Wayne Rooney. "Theo je hráč, kterého potřebujeme," netají touhu klubu Wenger, zatímco předseda Southamptonu Rupert Lowe doufá, že šestnáctiletý mladík v jeho fotbalovém stádečku zůstane.

"Nemyslíme si, že by Theovi prospělo, kdyby opustil Southampton," uvedl Lowe pro internetové stránky klubu. "Pár mužstev se o něj sice zajímalo, ale na stole nemám žádnou konkrétní nabídku," uzavírá.

[ 13.1.2006 - Reuters / eFotbal ]

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.