Seriál Vyšehrad ovlivnil i anketu Fotbalista roku. Odnesl to i Prachař

Seriál Vyšehrad ovlivnil i anketu Fotbalista roku. Odnesl to i Prachař

[hot]ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY[/hot] Herec a režisér Jakub Štáfek, proslavený z nováckého televizního seriálu „Ulice“, se coby představitel zhýralého fotbalisty Julia „Laviho“ Lavického, hlavního to hrdiny oblíbeného seriálu internetové televize OBBOD jménem „Vyšehrad“, nezastaví. Jen minulý týden poskytl díky „Vyšehradu“velká interview čtvrtečnímu magazínu Mladé fronty DNES, pátečnímu týdeníku Téma a Nedělnímu Blesku.

Stačilo na to pět seriálových dílů. „Vyšehrad“ se stal fotbalovým „Blaníkem“. A Štáfkův „Lavi“ je již téměř stejně populární jako Tonda Blaník v podání herce Marka Daniela. Ovšem až v původním rozhovoru redaktora Tomáše Bendy pro fotbalový magazín HATTRICK, který vyjde ve čtvrtek 9. února s přílohou SPECIÁL – LIGOVÉ JARO 2017, Štáfek prozradil, že seriál „Vyšehrad“ už patrně zasáhl i do nejvyšších pater českého fotbalu.

Představitel Lavického manažera, třiatřicetiletý herec a fotbalový fanoušek, Jakub Prachař měl totiž přijít kvůli své roli ve „Vyšehradu“ o moderování ankety Fotbalista roku 2016, jež se letos uskuteční v pondělí 20. března v rámci reprezentační přestávky. Pokud by tomu tak bylo, šlo by o projev značného pokrytectví a ztráty jakéhokoliv nadhledu a sebeironie v prostředí českého fotbalu.

Jakub Prachař coby zkušený a oblíbený moderátor uváděl anketu Fotbalista roku už v roce 2014 (s Vojtěchem Dykem) i v roce 2015. Loni to zkusil Marek Eben, ale ten se ve specifickém fotbalovém prostředí necítil příliš dobře. Takže letos měl podle informací HATTRICKU Fotbalistu roku moderovat opět Jakub Prachař. Jenže nebude, má jej vystřídat Leoš Mareš.

„Kuba Prachař měl společně s Vojtou Kotkem moderovat Fotbalistu roku, ale pak mu volali, že se omlouvají, ale moderovat bude Leoš Mareš. Zeptal se, jestli to náhodou trochu není kvůli Vyšehradu, a bylo mu řečeno, že je to hlavně kvůli Vyšehradu. Přijde mi to úplně bizarní, přesně jako na základní škole: Tys mi nedal svačinu, tak nejsi se mnou v týmu, vole,“ prozradil v interview pro HATTRICK Jakub Štáfek.

Limberský coby potrefená husa?


A další negativní reakce? „Do pátého dílu Vyšehradu se ozval jen David Limberský jako klasická potrefená husa. Asi se v tom poznal. A Adolf Šádek se prý někde v afektu nechal slyšet, že když se televizní komentátor Míra Bosák podílí na něčem takovém, tak už ho v Plzni nechce vidět,“ dodává v interview pro HATTRICK.

Trochu nadhledu, jen trochu nadhledu, pánové z českého fotbalu, chtělo by se říci v této souvislosti.

Samozřejmě lze očekávat, že z příslušných mést nyní mohou přijít úplně jiná, „zaručeně pravdivá“ vysvětlení o tom, kdo měl a bude Fotbalistu roku 2016 v pondělí 20. března moderovat. A jak to celé opravdu bylo. Nebo si naopak zodpovědné osoby zahrají na mrtvého brouka. To je také osvědčená taktika.

Ostatně není to poprvé, co kolem ankety Fotbalisty roku (dnes v péči FAČR), původně v roce 1965 vytvořené a pořádané již zaniklým týdeníkem Stadion a nakladatelstvím Olympia, vznikly zmatky a dohady. Kvůli nejasné situaci v roce 1996, kdy byli nakonec vyhlášeni dva vítězové – Karel Poborský a Patrik Berger – a kdy se mluvilo o dodatečných zásazích do výsledků, vyhlásil Klub sportovních novinářů ČR před dvaceti lety svou vlastní anketu - Zlatý míč ČR.

Škoda reagoval s nadhledemPokud by mělo dojít na tvrzení proti tvrzení, je mi celkem jasné, komu věřit. Příznačným a úsměvným případem z prostředí českého fotbalu je např. nedávný přestup útočníka Stanislava Tecla z Jablonce do Slavie. Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta se před časem nechal slyšet, že „svůj“ FK Jablonec přenechává novým majitelům a klubovým šéfům a že již nebude figurovat v jeho vrcholných funkcích.

Dobře. Jenže pak médiím pravdomluvný Stanislav Tecl popíše svůj náhlý odchod do Edenu. „Byl jsem v lékárně, stál jsem frontu na kapky pro synka a vtom mi zavolal pan Pelta, že mě prodal. Bylo to tak, že kluby se domluvily a záleželo na mně, jak se rozhodnu,“ upřímně vyprávěl o okolnostech svého přestupu do Slavie Tecl.

Stanislav možná zapomněl, že pan Pelta už nemá s Jabloncem nic společného. Nebo na to spíš předtím pozapomněl předseda FAČR?

To je také příběh jak z „Vyšehradu“. Mimochodem víte, že Julius Lavický se měl původně ze Sparty stěhovat na Bohemku a že se v souvislosti s tím mluvilo i o možném angažmá Ivana Trojana v seriálu? O tom, ale i o vtipné reakci slávisty Milana Škody na jeden z ostřejších dílů, který se otíral o jeho partnerku, si přečtete v novém čísle magazínu HATTRICK. To vyjde již ve čtvrtek 9. února 2017.

Mimochodem, kéž by měli všichni lidé z fotbalu takový nadhled jako Milan Škoda.

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK