TOP 4 střelci v lize staršího dorostu! Kdy přijde šance v áčku?

[hot]ŽEBŘÍČEK[/hot] Před nedávnem jsme se zaměřili na ty nejlepší střelce v české ePojisteni.cz lize i Juniorské lize, teď pro změnu přichází řada na 1. ligu staršího dorostu! Pojďte se společně s námi podívat na TOP 4 talentované mladé kanonýry v aktuální sezoně 2016/17.

TOP 4 střelci v lize staršího dorostu! Kdy přijde šance v áčku?

4) Sylvanus Nimely (Karviná)


V Karviné už je delší dobu, teprve až v polovině září ale konečně dostal potřebné povolení hrát! Je mu teprve osmnáct let, přesto už má za sebou debut v reprezentačním dresu Libérie. Trénuje s prvoligovým A-týmem, je ale k dispozici především juniorskému týmu a dorostu. Sylvanus Nimely nasázel během podzimu v 1. lize staršího dorostu 11 branek, obzvlášť se mu povedl duel se Zlínem (4:1), kdy zaznamenal hattrick!

[break]

3) Karsten Ayong (Příbram)


Teprve devatenáctiletý mladík Karsten Ayong za příbramský dorost v předloňské sezoně nasázel sedm branek, loni to bylo třináct. Teď má na svém kontě už jedenáct přesných zásahů, a to odehrál pouze deset duelů! Talentovaný český útočník s kamerunskými kořeny si již odbyl rovněž premiéru v ePojisteni.cz lize, na závěr podzimu odehrál celé utkání s Mladou Boleslaví a přispěl k cenné remíze 2:2.

[break]

2) Patrik Voleský (Sigma Olomouc)


Olomoucká Sigma má na talenty zkrátka čich a jedním ze současných nadějných mladíků je pochopitelně také Patrik Voleský! Osmnáctiletý kanonýr se stejně jako Nimely či Ayong prosadil na podzim v 1. lize staršího dorostu v jedenácti případech, což je velice solidní číslo. A není proto divu, že v aktuální zimní přípravě dostává šanci. K výhře A-týmu Sigmy nad juniorkou Zbrojovky Brno (5:2) přispěl hned dvěma góly!

[break]

1) Jakub Šípek (Hradec Králové)


Vůbec nejlepším kanonýrem 1. ligy staršího dorostu v aktuální sezoně 2016/17 je teprve sedmnáctiletý útočník Jakub Šípek z Hradce Králové! Během podzimu si na své konto připsal hned třináct zářezů, což budí velkou pozornost. V ligovém áčku se zatím ještě neobjevil, pokud ale v podobném tempu bude pokračovat, šance brzy přijde. „Má dobrou koncovku, vše dělá v maximální rychlosti,“ chválí jej trenér Havlíček.