Koubek a spol.! Gólmani s nejdelší šňůrou nul

Koubek a spol.! Gólmani s nejdelší šňůrou nul

Pro úspěch ve fotbale je potřeba nejen dávat góly, ale mít v zádech i jistotu v podobě kvalitní obrany a brankáře. Vystaráno v tomto ohledu má i několik týmů z české ligy – týmy, které jistí tito gólmani, jejichž umístění mezi brankáři s nejdelší sérií bez obdržené branky vesměs nikoho nepřekvapí.

Tomáš Koubek – 401 minut


Sparta Praha má v Tomáši Koubkovi skutečnou oporu. Sezonu sice začal na lavičce, brzy se však dostal do sestavy a stal se klíčovým mužem. V patnácti zápasech, ve kterých nastoupil, osmkrát udržel čisté konto. Nejdelší šňůra neprůstřelnosti čítala 401 minut, a to z celkových 1350. Na zápas inkasoval 0,7 gólů.

[break]

Jiří Pavlenka – 388 minut


Hned v závěsu je za Koubkem jeho reprezentační kolega a zároveň rival ze Slavie Jiří Pavlenka. I ta útočí na titul se skálou v zádech, vždyť její gólman dokázal nedostat branku 388 minut v řadě. Celkem jich odehrál 1170 a dokázal vychytat sedm nul. Spolu s Matúšem Kozáčikem má také nejmenší průměr inkasovaného gólu na zápas – jen 0,6.

[break]

Dušan Melichárek – 358 minutJediný, kdo z této čtyřky nebojuje s týmem o titul, je Dušan Melichárek. Jeho Brno rozhodně nenavazuje na loňský vzestup a plácá se nad sestupovým pásmem. I přesto se jeho gólmanovi podařila třetí nejdelší šňůra bez obdrženého gólu. A to 358 minut. Dohromady to dalo jen tři nuly, Melichárek je tedy velkým překvapením tohoto žebříčku.

[break]

Matúš Kozáčik – 315 minut


315 minut v kuse nelovil míč ze sítě Matúš Kozáčik. Strážce branky Viktorie Plzeň patří už dlouhé roky k oporám aktuálně prvního týmu a nejinak je tomu v této sezoně. Jak bylo řečeno, má i nejlepší průměr obdržených gólů na zápas, čímž potvrzuje pravidlo, že každý adept na titul potřebuje kvalitního gólmana.