Tři fakta, proč nemůže Bale nikdy plně nahradit Ronalda

Tři fakta, proč nemůže Bale nikdy plně nahradit Ronalda

Každý tým má ve své historii velikány, po jejichž konci se velmi složitě hledala náhrada. Cristiano Ronaldo patří k hvězdám svém generace a bude se na něj vzpomínat i za padesát let. Real Madrid před pár lety přivedl na Santiago Bernabeu z Tottenhamu Garetha Balea, který by ho měl časem nahradit. Proč by se to ale talentovanému útočníkovi nemělo podařit?

3) Neumí si najít to správné místečkoSchopnosti velšského útočného hráče jsou obdivuhodné, ale oproti Ronaldovi rozdílné. Zatímco portugalský velikán umí vycítit dobré místečko a počkat si na míč, Bale volí spíše své rychlé nohy, kterým nestačí obránci soupeře. Rychlost ale tohoto bývalého útočníka londýnského Tottenhamu za čas opustí a pak bude zajímavé sledovat, zda se dokáže aklimatizovat a být i nadále nebezpečným.

[break]

2) Větší náchylnost na zraněníGareth Bale může také zanechat hlubokou stopu v historických knihách Realu Madrid, ale prozatím je také bedlivě sledován lékaři, neboť je mnohem více náchylný ke zraněním než jeho kolega CR7. Od svého příchodu v roce 2013 byl již v šesti případech mimo hru a toto číslo bude postupem věku neustále růst. Častá marodka může rozladit jeho schopnosti a dostat se o optimální formy by mohl být problém.

[break]

1) NekonzistentníV závěru druhého bodu jsme vlastně již nakousli náš poslední argument, který s častými zraněním souvisí. Návraty po delších pauzách nejsou pro hráče dobré, neboť vypadl z rytmu a tělo si zvyká těžce. Nikdo proto nemůže potom očekávat, že jeho výkony budou vyrovnané jako v případě Cristiana Ronalda. Bale se vždy musí aklimatizovat a trenér s ním musí mít trpělivost.