Budoucí prezident Realu? Nadal by se toho nebál, ba naopak

Budoucí prezident Realu? Nadal by se toho nebál, ba naopak

Majitel 14 grandslamových titulů Rafael Nadal se nikdy nebál mluvit o tom, jak velkým fanouškem Realu Madrid je. Zatím naposledy překvapil tvrzením, že by se jednoho dne rád stal prezidentem slavných Los Blancos ze San Bernábeua.

Ačkoliv se neúspěšný finalista nedávného Australian Open narodil na Mallorce, sám sebe popisuje jako vášnivého Madristu. Mnohokrát byl spatřen na stadionu, jak fandí svému mužstvu přímo na tribuně a také pomohl úřadujícímu lídrovi La LIgy podepsat Mara Asensia.

"Samozřejmě že bych rád byl prezidentem Realu Madrid. Nikdy nevíte, co se v budoucnosti stane. Tak či ona, nyní máme velkého prezidenta a nemyslím si, že mě bude Real Madrid potřebovat v dohledné době," pronesl antukový specialista v interview s reportéry.

Nynější první muž úřadujícího vítěze Ligy mistrů Florentino Pérez to nemá u částí fanoušků zrova jednoduché. Nikdy neváhal utratit velké peníze za hráče, některé jeho podpisy se však zdají být provedeny hlavně kvůli obchodním ziskům, než kvůli fotbalu. Nadal by to jako tenisová legenda s velkým postavením ve světě sportu mohl mít lehčí. Tím spíš, že jako dlouhodobý fanoušek Realu bude mít vždy jen ty nejlepší zájmy klubu. Jenže podobné ambice může mít i například Raúl...

Třicetiletý Nadal, jenž je mimochodem osobním přítelem Péreze, má však stále před sebou minimálně několik tenisových sezon, v nichž by rád potvrdil status nejlepšího specialisty na antuku v historii. Je tak téměř bez šance, že by se stal funkcionářem již v nejbližších letech.