Chtěla je Barca, koupil je Real. O koho jde?

Chtěla je Barca, koupil je Real. O koho jde?

Španělský fotbalový trh má striktní a jasná pravidla, pokud záříte v nějakém týmu, přestoupíte do Barcy nebo do Realu Madrid. Tak to bylo i v případě těchto pěti, u kterých vypadalo, že posílí tým z Katalánska, na poslední chvíli však udeřil Bílý balet a bylo jasno.

Marco Asensio


Rodák z Baleárských ostrovů zářil v rodné Mallorce už v raném věku a nemohl skončit jinde - teda pouze v Barceloně. Katalánci se o něj enormně snažili, marně. Když do jednání vstoupil Real, sám Marco měl jasno a nad nabídkou Barcy dále neuvažoval. Poté se vrátil na Mallorcu hostovat, další sezónu strávil na hostování v Espanyolu a od srpna si jej Zidane nechává v A týmu a dává mu celkem slušnou porci minut. Jedná se o jednoho z největších talentů zeměkoule.

[break]

Alfredo di Stefano


Pokud si myslíte, že to není nejlepší hráč historie, tak jste na omylu. Alespoň tak to vidí v Madridu. Mohlo ale být vše jinak, di Stefano totiž jednal i s úhlavním rivalem Bílého baletu. S barcelonským velkoklubem se však nedohodl a slavili tak v Madridu, kde společně s Ferencem Puskasem dokázal něco, co nemá obdoby - vyhrát pětkrát v řadě Ligu mistrů.

[break]

Kaká


Jediný hráč, který v anketě Zlatý míč porazil duo Messi&Ronaldo. V roce 2009, tedy dva roky po svém vítězství Zlatého míče, se upsal Realu Madrid, i o něj však měli zájem i na jižním pobřeží. Brazilci totiž tamní angažmá doporučil spoluhráč Ronaldinho. Real však nabídl AC Milán více peněz, což rozhodlo.

[break]

Mesut Özil


Po mistrovství světa 2010 se Brémy dohodly s Barcelonou na částce 7 milionů euro za tohoto německého špílmachra, na poslední chvíli však José Mourinho změnil záložníkovu kariéru. Nabídl více peněz a přivedl jej do Realu, poté se z něj stal nejlepší playmaker světa. V Anglii píší, že Özil i přes to vše do Barcelony zamíří, konkrétně na konci právě probíhající sezóny. A částka? Desetinásobek původní nabídky - 70 milionů euro.

[break]

Cristiano Ronaldo


O tehdy mladičkého talenta Sportingu Lisabon se zajímala kromě Manchesteru United i Barcelona, záložníka však přesvědčila osobnost trenéra Rudých ďáblů Sira Alexe Fergusona. Ronaldo navíc vždy preferoval Real před Barcelonou, což prozradil během působení v Premier League. Prý by tehdy radši zůstal ve Sportingu.