Schick opět skóroval, Chelsea ztratila body

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Zatímco fotbalisté Chelsea si z anglického Burnley přivezou do Londýna pouze bod, Římští v Crotone dopadli lépe a do věčného města putují s tříbodovým ziskem. Německý Hoffenheim s Kadeřábkem propásl šanci dostat se na třetí místo. Patrik Schick opět skóroval za Sampdorii. Tříbodový zisk si připsalo Atletico i Juventus.

Lídr anglické Premier League si na svůj zápas musel počkat až do neděle, kdy jej hostilo anglické Burnley. Papírově to vypadalo na jasnou záležitost v podání Chelsea a to potvrdil v 7. minutě Pedro, který otevřel skóre. O čtvrt hodiny později ale hvězda loňského Euro Robbie Brady parádním přímým kopem vyrovnal a na další gól se už Blues nezmohli, tudíž si odváží pouze bod za remízu 1:1. Nedařilo se ani mistrovi z Leicesteru, který ve Walesu venku podlehl Swansea 0:2.

Rennes s překvapením ligy Nice doma remizovalo 2:2. AS Saint-Etienne prozměnu rozdrtilo Lorient 4:0. Večerní zápas Nantes s Marseille nečekaně ovládli domácí, kteří Olympique porazili 3:2.

AS Řím v rámci Serie A bez problému porazil Crotone i přes to, že Edin Džeko neproměnil penaltu. V Turíně viděli diváci zajímavý zápas, domácí vedli 5:0, Pescaru však porazili pouze 5:3. Útočník Inglese se blýskl hattrickem proti Sassuolu i přes to, že neproměnil penaltu. Zápas mezi Sampdorií a Boloňou obstaral i miniduel dvou Čechů Patrika Schicka a Ladislava Krejčího. Lépe dopadl pro bývalého útočníka Bohemians, který v 81. minutě vstřelil vítězný gól! O výhře Juventusu v Cagliari rozhodl Gonzalo Higuaín, který vstřelil dva góly a zareagoval na své konkurenty v boji o titul krále střelců (Belottiho a Džeka). On a Džeko mají na kontě 18 branek, Belotti o jednu méně. Se 16 je čtvrtý Mertens, na kterého se tlačí Icardi (15).

Německá Bundesliga měla na pořadu pouze dva zápasy, v tom prvním přijel Hoffenheim do Wolfsburgu. Tým z města automobilky Volkswagen ale bavorskou vesnici nečekaně porazil 2:1 a tým Pavla Kadeřábka se tak na třetí příčku nedostal. Český bek odehrál celý zápas na pozici halfbeka.

Nedělní šlágr La Ligy obstaral duel mezi Atleticem Madrid a Celtou Vigo. Do vedení šli hosté z Viga, parádním gólem ale vyrovnal Fernando Torres, který šanci zvýšit na 2:1 v podobě penalty odmítl. John Guidetti dostal v 78. minutě opět hosty do vedení, skvělý obrat v závěru však dovršili Carrasco a Griezmann. Atleti jsou tak v tabulce čtvrtí se sedmibodovou ztrátou na vedoucí Real, Bílý balet má však dva zápasy k dobru.

Výsledky 25. kola anglické Premier League (12. února 2017):

Burnley - Chelsea 1:1 (24. Brady - 7. Pedro)
Swansea - Leicester 2:0 (36. Mawson, 45+2. Olsson)

Výsledky 25. kola francouzské Ligue 1 (12. února 2017):

Rennes - Nice 2:2 (7. Amalfitano, 21. Sio - 59. Donis, 81. Eysseric)
St. Etienne - Lorient 4:0 (18. Perrin, 20. Veretout, 58. Hamouma, 90+1. Jorginho)
Nantes - Marseille 3:2 (12. Diego, 20. Stepinski, 50. Thomasson - 49. a 61. Gomis)

Výsledky 24. kola italské Serie A (12. února 2017):

Crotone - AS Řím 0:2 (40. Nainggolan, 77. Džeko)
Inter - Empoli 2:0 (14. Eder, 54. Candreva)
Palermo - Atalanta 1:3 (41. Chochev - 19. Conti, 26. Gomez, 79. Cristante)
Sassuolo - Chievo 1:3 (24. Matri - 39., 57. a 67. Inglese)
Turín - Pescara 5:3 (2. Falque, 9. Ajeti, 15. a 61. Belotti, 53. Ljajic - 73. Ajeti vl., 75. a 83. Benali)
Sampdoria - Bologna 3:1 (81. Muriel z pen., 83. Schick, 88. MBaye vl. - 18. Dzemaili)
Cagliari - Juventus 0:2 (37. a 47. Higuain)

Výsledky 20. kola německé Bundesligy (12. února 2017):

Wolfsburg - Hoffenheim 2:1 (50. Arnold, 73. Didavi - 26. Zuber)
Freiburg - Kolín 2:1 (32. Grifo, 77. Phillip - 39. Modeste)

Výsledky 22. kola španělské Primera Division (12. února 2017):

Villarreal - Malaga 1:1 (62. Bruno - 14. Charles)
Leganes - Gijon 0:2 (66. Canella, 83. Burgui)
Las Palmas - Sevilla 0:1 (80. Correa)
Atletico Madrid - Celta Vigo 3:2 (11. Torres, 87. Carrasco, 88. Griezmann - 5. Cabral, 78. Guidetti)

Sestřih Burnley-Chelsea (1:1):

Sestřih Atletico-Celta Vigo (3:2):