Ano, přicházím s tím, že musím dávat góly, ví Wágner

Ano, přicházím s tím, že musím dávat góly, ví Wágner

Ještě před pár lety byl Tomáš Wágner považován za velký ofenzivní talent českého fotbalu. Byl mládežnickým reprezentantem a přišel do Viktorie Plzeň. Nyní je však bývalý hráč Mladé Boleslavi, Příbrami a Jablonce součástí karvinského nováčka a jeho kariéra nabírá spíše sestupnou tendenci.

V turecké Antalyi, kde se k novému zaměstnavateli připojil, však šestadvacetiletý fotbalista zazářil a vstřelil všechny tři branky Weberova mužstva, které se na něj bude spoléhat i při jarním startu proti celku z města automobilů.

Prý se mu ovšem na sever Moravy moc nechtělo. "Slyšel jsem to také, ale vše bylo jinak. Pokud má o vás zájem nějaký tým z ligy, tak k němu musíte mít respekt. Musíte mít radost, že vás někdo chce, i když dva tři měsíce nehrajete. Volal mi pan Pelta a řekl mi, že mám možnost jít na hostování do Karviné výměnou za Zeleného. Neřekl jsem, že nechci, ale že si to nechám projít hlavou. Trvalo to týden. Volal jsem si s trenérem i vedením Karviné. Všichni věděli, jak to je. Pro mě, pro Příbramáka, to je tady přes celou republiku. K tomu mám byt v Liberci, takže jsem musel vyřešit spoustu věcí a zamyslet se nad tím," rozvedl nedávné dění vytáhlý útočník, jehož slova vyšla na idnes.cz.

Změnu si ve finále pochvaluje a očekává lepší zítřky. "Potřebuji hlavně hrát, něco změnit. V Jablonci to bylo furt stejné. Vždy jsem začal, bylo to dobré a během půl roku jsem vypadl ze sestavy. Doufám, že v Karviné budu mít větší důvěru, větší šanci hrát a dávat branky, abych pomohl týmu. Myslím si, že jdu do lepšího prostředí. Je tady krásný stadion, na fotbal chodí o hodně víc lidí než v Jablonci, kde je to z toho pohledu špatné. Tady věřím, že diváci budou fandit, což jsme slyšeli i teď při přáteláku s Opavou. A máme doma dobré zápasy – Slavii, Spartu, Plzeň, takže moc se těším a doufám, že stadion bude plný. Bude to pro mě změna k lepšímu," pokračoval na stránkách idnes.cz autor 47 ligových tref.

V Karviné se z něj stala ofenzivní jednička, od níž se budou čekat branky. S tím přijde samozřejmě i tlak. "Nebráním se tomu. Ano, přicházím s tím, že musím dávat góly. Nějaké jsem už v lize dal, takže je logické, že se to ode mne očekává. Když budu mít důvěru, tak se toho nebojím. Jako útočník bych měl střílet nejvíc gólů, ale doufám, že se budeme doplňovat všichni. Určitě i další kluci budou branky dávat," uzavřela na stránkách idnes.cz nová akvizice sedmého týmu prvoligového peletonu, který na podzim šestkrát vyhrál a sedmkrát prohrál.