Tváře v sestavě Sparty, která mohou v létě vylétnout z Letné

Tváře v sestavě Sparty, která mohou v létě vylétnout z Letné

Pražská Sparta přezimovala na třetím místě v tabulce české nejvyšší soutěže a postupem do vyřazovací části Evropské ligy. Klub z Letné má každoročně ty největší ambice a v jeho řadách je řada skvělých hráčů. Dokládá to například působení Vaclíka v Basileji, Schicka v Sampdorii nebo Krejčího v Boloni. Kdo by mohl v létě vyletět z hnízda a zkusit štěstí v zahraničí?

5) Matěj PulkrabTeprve devatenáctiletý mládežnický reprezentant Matěj Pulkrab má před sebou podle odborníků velmi perspektivní budoucnost. Talentovaný útočník, jeho vzorem je údajně Bony Wilfried, je odchovancem letenského celku a již stihl hostovat i pod Ještědem v kádru Liberce. Velká konkurence ve Spartě by mohla rozhodnout o jeho letním hostování u jiného českého celku, aby sbíral zkušenosti podobně jako před rokem Patrik Schick.

[break]

4) Marek ŠtěchDnes již sedmadvacetiletý zkušený gólman strávil podstatnou část své kariéry na Ostrovech, odkud se v roce 2014 vrátil zpět do klubu, který ho pro velký fotbal vychoval. Na Letné však čelí od počátku velké konkurenci a David Bičík i Tomáš Koubek jsou přeci jen vytěžováni více. S jeho kvalitami by se mohl stát kdekoliv jinde jasnou jedničkou, proto se spekuluje o hostování v Čechách, ale i dalšímu odchodu do zahraničí.

[break]

3) Costa NhamoinesuAfrický legionář ze Zimbawe přišel do české nejvyšší soutěže z polského celku Zaglebie Lubin a ihned se stal velkou oporou pražské Sparty. Na Letné působí již čtvrtým rokem, ale současný levý kraj defenzivy je obsazený, proto je tlačen do jejího středu nebo na post záložníka. Costa v některých zápasech dominuje a pro tým je nepostradatelný, jindy zase svým zkratem spoluhráče oslabí. Poslední měsíce se mluví o tom, že by se mohl kvůli herní stabilitě opět podívat do Polska.

[break]

2) Tomáš KoubekČtyřiadvacetiletý rodák z Hradce Králové se dostal do Sparty díky svým výkonům na východě Čech a v mládežnickém výběru české reprezentace. Rok sbíral zkušenosti v Liberci, aby se poté stal jasnou jedničkou pražského klubu. Jeho talent je neoddiskutovatelný, čehož si všimli už i v Belgii, Anglii či Německu. V zimě ještě Koubek Letnou neopustil, ale v létě by mohlo být vše jinak.

[break]

1) Bořek DočkalZkušený záložník je v současné době hlavním mozkem pražské Sparty, neboť Matějovský odešel do Mladé Boleslavi a Rosického stále trápí zranění. Vedení klubu v závěru zimní přestávky dostalo nabídky o některých evropských klubů, ale především pak z Číny, která údajně nabízela za hráče velmi hřejivý obnos. Sparta se však s hráčem shodli na tom, že by byla škoda, možná až pohroma, utíkat z bojiště před bojem. Letenský tým čeká v EL boj s Rostovem a v lize jarní stíhání Plzně a Slavie.