Sokolov podepsal tři nové akvizice. Kdo dál dorazil kromě Dobrotky?

Sokolov podepsal tři nové akvizice. Kdo dál dorazil kromě Dobrotky?

Kádr druholigového Sokolova se v posledních dnech rozšířil o tři nové tváře. A kdo že tedy Baník posílil? Na soupiskku přibyli chorvatský univerzál Domagoj Krajačić, zkušený stoper se slávistickou minulostí Martin Dobrotka a ofenzivní středopolař Filip Zorvan.

Zorvan dorazil na západ Čech na půlroční hostování z Hradce Králové, v jehož dresu však v první lize odehrál pouze 87 minut čistého času. "Už na prvním tréninku ukázal své kvality. Je vidět, že je od přípravky zvyklý pracovat s míčem, mít ho hodně na noze. Umí jej šikovně převzít při útoku na soupeřovu bránu a má také dobrý výběr místa před obranou. I přes nepříliš vysokou postavu si umí v pokutovém území hledat prostory a dostávat se často do zakončení," citovaly stránky fnliga.cz slova trenéra Jiřího Dreiseitla.

Chorvat by pak měl v Sokolově strávit nejméně rok a půl do léta 2018. "Domagoj už v Česku jednou působil a chtěl se sem zase vrátit. Pokud bych měl vypíchnout jeho plusy, pak je to klid na míči, sebevědomí a taky taková balkánská horkokrevnost. Má cit pro kombinaci, dobrý charakter a už teď si myslím, že do kabiny zapadl bez problémů. Ani jazyková bariéra se v jeho případě nekoná," pokračoval stratég Baníku, jehož svěřenci půjdou do jarních bojů z jedenáctého místa.

A jednatřicetiletý Dobrotka? U něj jde o dohodu jen do konce právě probíhajícího ročníku, neboť má bývalý bek Slovanu Bratislava stále prvoligové ambice. "Pro Martina hovoří kromě jeho velkých zkušeností také fyzická zdatnost a celkově se projevuje jako vůdčí osobnost. Má to v sobě a tuto roli naplňuje. Ví, kdy má co hrát, prostě ten fotbal cítí," uzavřel Dreisetl, jenž u sokolovského kormidla nahradil Daniela Šmejkala, jenž se v létě 2016 přesunul na teplická Stínadla.

Do brankářské dvojice k Jaroslavovi Belaňovi pak mimochodem přichází na roční hostování z FC Viktoria Plzeň dvaadvacetiletý Jakub Šima.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.