Jaký typ hráče Skálovi v Ústí nad Labem chyběl?

Jaký typ hráče Skálovi v Ústí nad Labem chyběl?

Tradičně ambiciózní Ústí nad Labem, kterému patří v tabulce FNL průběžná osmá pozice s devítibodovou ztrátou na postupové místo do elitní soutěže, nemá na úvod jara snadný los. 

Nejprve vyjede do Ostravy, kde změří síly s druhým celkem tabulky Baníkem Ostrava a poté doma v severních Čechách přivítá třetí Opavu. "Do 4. března zbývá ještě poměrně dlouhá doba. Ale v globále se na jaro samozřejmě těšíme. Duel s Baníkem je pro nás výzvou, jelikož na podzim jsme s ním doma prohráli. A navíc je teď ostravský celek už jasným aspirantem na postup do první ligy. Pořád jej vnímám jako klub s velkým jménem," prohlásil hlavní trenér Jiří Skála, jehož slova zveřejnil server sport.cz.

"Věřím, že promluvíme do boje o postup nejen v těchto dvou zápasech, ale i ze svého hlediska chceme být co nejúspěšnější. Pozdní začátek sezóny nám nevadí. Vzhledem ke klimatickým podmínkám je dobře, že se hraje až od března," pokračoval bývalý plzeňský asistent Pavla Vrby.

Tým, který před čase rozstřílel juniorské výběry Liberce (7:1) i Teplic (8:1), už má za sebou kondiční složku a momentálně se věnuje herním prvkům, s tím, ,že piluje souhru obranné a útočné fáze. Jaký je aktuální stav ústeckého kádru?

"Získali jsme Jiřího Pimparu z Viktorie Žižkov. Pamatuji si ho z Liberce, kdy dokázal rozhodnout zápas v 90. minutě. Takový typ hráče s přehledem a organizací hry nám chyběl. Počítám s ním na post středního obránce, ale kdyby to vepředu hořelo, tak ho dáme do útoku. Marodka se nedávno vyprázdnila, zranění hráči se postupně uzdravili a uzdravují. Věřím, že do jara vstoupíme s kompletním kádrem," uzavřel portálem sport.cz citovaný Skála.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.