Ivanschitz se zlobil sám na sebe a chce se naučit česky

Soutěžní premiéru v dresu Plzně za sebou má bývalý kapitán rakouské reprezentace Andreas Ivanschitz. Proti Jihlavě odehrál něco přes hodinu a mohl být spokojen. Svůj debut sice mohl okořenit gólem, ale ani jednu ze dvou velkých šancí neproměnil. Hlavně ta druhá po gólu volala, ale trefil pouze břevno. Viktoria i tak vyhrála 1:0 a vstup do jara začala vítězně.

Na půdě vedoucí Viktorie se představila poslední Příbram. Čekala se tedy jasná záležitost v podání úřadujícího mistra, ale domácí se překvapivě dlouho trápili. Spasil je až střídající Krmenčík, který přišel na hřiště ve druhé půli právě místo Ivanschitze.

Západočeši si v prvním poločase vytvořili řadu šancí, ale celku od Litavky výborně zachytal brankář a z utkání bylo rázem drama. „Byl to náročný zápas, který nám ukázal, že se můžeme stále zlepšovat. Před premiérou jsem nervózní nebyl, spíše jsem se těšil. Byl jsem hodně zvědavý. Škoda, že jsem neproměnil jednu z těch dvou šancí,“ cituje zkušeného ofenzivního záložníka isport.cz.

V první šanci dostal zpětnou přihrávku, ale špatně si načasoval náběh a nevyšel mu krok. „Tohle musím dávat, šlo o ideální míč na úroveň penalty. Doufám, že další podobné šance už dám,“ čertil se v rozhovoru na stránkách isport.cz.

Ivanschitz přiznal, že ještě moc dobře nezná všechny soupeře Plzně, a že ho Příbram překvapila. Především defenzivní hra Středočechů, kteří roli favorita Viktorii řádně znepříjemnili. A co říká na kádr úřadujícího mistra? „Máme kvalitní, ambiciózní tým s velkou sílou. Každý se na hřišti dobře pohybuje, vytvořili jsme si dost šancí, dobře přenášeli hru. Jsem v týmu šťastný a těším se na další zápasy,“ pokračoval pro isport.cz a pochvaloval si pozápasovou oslavu s fanoušky.

Plánuje se rychle naučit základy jazyka, aby měl snazší komunikaci s trenérem i spoluhráči. Za pár měsíců by novinářům už rád rozuměl jejich otázky.