Smola: Chci dát co nejvíce gólů, abych dotáhl Opavu k postupu do ligy

Smola: Chci dát co nejvíce gólů, abych dotáhl Opavu k postupu do ligy

Opava, na jejíž lavičce sedí exjablonecký kouč Roman Skuhravý, to před startem jarních bojů nemá špatně rozjeté. V tabulce Fotbalové národní ligy je na třetí pozici s dvoubodovou ztrátou na druhou postupující příčku do elitní soutěže, na které momentálně sedí Baník.

Slezský celek se navíc bude moci opět spolehnout na služby čerstvě osmadvacetiletého útočníka Tomáše Smoly, jenž by po operaci kolena rád navázal na svou někdejší střeleckou formu, kterou podtrhl osmi brankami ve třinácti startech v základní sestavě, což není vůbec špatné.

I pro něj už je zimní příprava až příliš dlouhá. "Už aby to začalo. Všichni se těšíme na zápasy o body. Myslím, že všichni fotbalisté vnímají zimní pauzu jakou příliš dlouhou a neoblíbenou, ale s tím nic neuděláme. Musíme to brát tak, jak to je. Já věřím, že o postup budeme bojovat až do konce. Hlavně když navíc máme všechny silné soupeře doma. Ale nepředbíhejme, třeba do toho promluví ještě i České Budějovice," upozornil na čtvrtý tým v pořadí vytáhlý útočník, jenž prošel také Chomutovem, Bohemians Praha či Ústím nad Labem.

Jeho Opavě se v zimní přípravě výsledkově příliš nevede a dosud vyhrála pouze dvakrát. "Vědu jsme z toho určitě nedělali, důležité bude vyhrát první mistrák. To, že hrajeme spíše proti silnějším, nevnímám jako nějakou výhodu, v přípravě je těžký každý zápas. Většinou mužstva točí hodně hráčů a zkoušejí se nové věci. Jde hlavně o to se pořádně připravit na start sezóny," prohlásil v interview pro stránky fnliga.cz nejlepší střelec opavského souboru, jenž trénuje s týmem v plné zátěži již více než dva týdny.

Jak to bude s jeho osobními cíly? Jeho gólové maximum za sezonu je 9 branek ze severu Čech, což by mohl bez problémů překonat. "Před sezónou bych bilanci v podobě 8 gólů jistě bral, ale když si ten poslední půlrok promítnu v hlavě, tak si myslím, že jsem na kontě měl mít minimálně branek deset. Hlavně například zápas ve Varnsdorfu, kde jsem měl obrovské tutovky. To utkání mě štve ještě nyní. Osobně chci dát na jaře co nejvíce gólů, abych dotáhl Opavu k postupu," doplnil na webu fnliga.cz hráč, jenž stejně jako jeho spoluhráči věří, že Zdeňka Pospěcha uvidí na trávníku.

A co ambice v podobě vysněné první ligy? "O zimní pauze jsem nic takového neřešil. Navíc teď momentálně není ani důvod chodit jinam, sám jsem v Opavě spokojený. Samozřejmě si chci zahrát ligu. A ještě hezčí by to bylo, kdybych si ji vykopal i zahrál právě tady v Opavě. To je teď můj cíl," uzavřel Smola, jehož slova vyšla na oficiálních stránkách FNL.