Dva rychlé góly Ikauniekse smetly Hradec, Jihlava bere tři body

V páteční předehrávce 18. kola české nejvyšší soutěže se v Jihlavě představil Hradec Králové, domácí si hlavně díky dvěma rychlým gólům Ikauniekse připisují tři body.

Zápas rozhodla pětiminutovka okolo poloviny prvního poločasu. Ve 23. minutě totiž otevřel skóre lotyšský útočník Davis Ikaunieks, jenž se trefil i o čtyři minuty později a zvyšoval již na 2:0. Když o necelých deset minut později na 3:0 zvyšoval Dvořák, zdálo se být rozhodnuto. Hradec se sice ve druhém poločase zmohl na snížení, na bodový zisk však nezaútočil a na východ Čech se vrací s prázdnou.

VYSOČINA JIHLAVA - HRADEC KRÁLOVÉ 3:1 (3:0)

Branky: 23. a 27. Ikaunieks, 35. Dvořák - 52. Šípek
Žluté karty: 73. Hronek, 82. Dvořák - 57. Malinský, 80. ČERNÝ
Sestava domácích: Hanuš - Urdinov, Rosa, Krejčí, Tlustý (60. Kryštůfek) - Ikaunieks, Urblík, Hronek, Vaculík (77. Zoubele) - Dvořák, Rabušic (83. Mišůn)
Sestava hostí: Ottmar - Plašil, Chleboun, Hůlka, Mudra (39. Žondra) - Malinský (83. Pázler), Černý, Jirsák, Schwarz (46. Trubač), Martan - Šípek
Diváci:  Bude doplněno