Kouč Olomouce. Vepředu zpíváme stále neefektivní písničku

Kouč Olomouce. Vepředu zpíváme stále neefektivní písničku
OBSAHUJE OHLASY

Olomouc po zimě vede tabulku druhé české nejvyšší soutěže a připravuje se na první ostrý ligový start, ve kterém ji los přisoudil Pardubice. Hanáci v generálce na jaro porazili v přípravě Nitru na rezervním stadiónu a utkání rozhodli jednou brankou Tomáše Chorého z pokutového kopu. Kouč Václav Jílek po zápase poukazoval na fakt, že ofenziva jeho svěřenců zatím nastavená dobře není.

I kabinu z Hané zlobí marodka, která zahrnuje i zraněného kapitána Miloše Buchtu, ale i tak má trenér dostatečně široký kádr, aby mohl improvizovat. Proti soupeři z druhé nejvyšší slovenské soutěže nastoupil jeho tým odhodlaný uspět, ale rozhodla až penalta.

„Po herní stránce jsme to zvládli, soupeř nebyl až tak kvalitní, aby nás prověřil více směrem dozadu. Vepředu zpíváme stále neefektivní písničku. Dáváme málo branek. Ve druhé půli to bylo lepší v ofenzivě, ale nepromarnili jsme šance. Nechci vše negovat, přece jen jsme na přírodní trávě netrénovali a první poločas jsme si na to zvykali, v tom druhém to bylo herně lepší, ale gól tam prostě nedotlačíme,“ hodnotil počínání svých hráčů Jílek.

I poslední zápas v zimní přestávce mu mohl vyslat indicie, koho vyslat do boje proti Pardubicím. „Dá se říct, že mám o sestavě jasno. Pokud se samozřejmě nic nestane někomu po zdravotní stránce. Musíme ale ještě zlepšit efektivitu v ofenzivě. Zaměřovali jsme se na koncovku už tento týden, ale nebylo to v utkání s Nitrou vidět tak, jak bych chtěl. Snažíme se nacvičit automatizmy, chování hráčů v šestnáctce. Ani není problém ve vyřešení, jako spíše v předfinální fázi, aby šel čistý a přesný balon a hráči naběhli v ideální moment,“ dodává kouč Olomouce.