"Vyhodit Ranieriho je jako volit Trumpa," zlobí se Klopp

"Vyhodit Ranieriho je jako volit Trumpa," zlobí se Klopp

To, že Leicester City ve čtvrtek propustil Ranieriho přirovnává trenér Liverpoolu Jürgen Klopp k rozhodnutí, jako je volení Donalda Trumpa nebo rozhodnutí o Brexitu. V pondělí hraje Leicester proti Kloppovu Liverpoolu a trenér severoanglického celku si na předzápasové tiskové konferenci nebral servítky vůči vedení Leicesteru.


„Co k tomu můžu říct? Jsem ještě překvapený, že se takové věci dějí? Ne. Není to jen fotbal, v posledních letech se děje spousta bláznivých věcí. Brexit, Trump, Ranieri. Musíme tomu nutně rozumět? Zřejmě ne. Nemám tušení proč tohle Leicester udělal,“ nechal se slyšet německý kouč.

Klopp kritizoval vyhození také z pohledu, že v lize sice Ranieri s týmem nepodával optimální výkony, ale v Lize mistrů si odvezl ze Sevilly slibný výsledek 1:2 do odvety. Jestli by doma Leicester dokázal nad Sevillou pod Ranierim zvítězit se už ovšem nikdy nedozvíme.

Nový trenér Leicester, který ještě jmenován nebyl bude nyní mít úkol zaměřit se čistě na to, aby tým nesestoupil a v případě postupu v Lize mistrů se dostat co nejdále. Největším adeptem na převzetí trenérského žezla je údajně Guus Hiddink.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.