Baník góly nešetřil. TOP 3 jeho nejlepší střelci zimní přípravy?

Baník góly nešetřil. TOP 3 jeho nejlepší střelci zimní přípravy?

Dva největší favorité na návrat mezi tuzemskou elitu jsou jasní - Sigma Olomouc a Baník Ostrava, který zahájí jarní boje již o víkendu soubojem proti ambiciózním Ústí nad Labem, na jehož lavičce sedí explzeňský asistent Jiří Skála.

Celek z Bazalů absolvoval v končící zimní přípravě 10 duelů, v nichž se mu podařilo nastřílet 33 gólů. Průměr 3,3 trefy na utkání je tedy více než solidní.

Hned o čtrnáct branek se postaraly dvě ofenzivní tykadla z Brazílie a Slovenska Dyjan Carlos De Azevedo a Lubomír Urgela. Na jejich potenci je přitom zajímá i skutečnost, že se současně na hřišti nesešli ani v jednom ze zmíněných deseti utkání.

Třetím nejlepším střelcem se pak stal defenzivní záložník Marek Hlinka, jemuž se podařilo v předešlých týdnech v tomto směru zastínit také známou dvojici Nerad a Mičola.

Zimní posila Alexander Jakubov velkou část přípravy promarodil, ale i on bude jistě chtít v průběhu jara vylepšit svou bilanci z Varnsdorfu, ze kterého odešel jako druhý nejlepší střelec FNL s deseti přesnými zásahy.

"Příprava se nesmí přeceňovat. V generálce proti Hlučínu jsme znovu zahodili spoustu šancí, což by mělo být varování. Ale věřím, že v soutěži to bude v pohodě a nějaké góly dávat budeme. Máme ještě pořád pár dnů na to, abychom vyladili formu na přírodní trávě," citovaly stránky fcb.cz slova nadřízeného Zápotočného, Mičoly, Hrubého, Nerada a spol. Vlastimila Petržely.

Nejlepší ostravští střelci zimní přípravy:

7 – De Azevedo, Urgela
4 – Hlinka
3 – Nerad, Mičola
2 – Celba, Freit
1 – Helešic, Pekár, Sus, Zápotočný, Stáňa