Místo posilování jsme spíše záplatovali vzniklé mezery, posteskl si Hašek

Místo posilování jsme spíše záplatovali vzniklé mezery, posteskl si Hašek

Ve Fotbalové národní lize byly na podzim lepší než Vlašim pouze čtyři týmy, a sice Olomouc, Ostrava, Opava a České Budějovice. Celek trenéra Martina Haška, který úzce spolupracuje se Spartou, tak půjde do jarních bojů z páté pozice a s pětibodovou ztrátou na příčku, která bude na konci ročníku zaručovat postup do elitní soutěže.

Jaké byly ve Vlašimi uplynulé týdny? "Po historicky nejúspěšnějším podzimu jsme se sešli s výkonným výborem klubu a shodli se na tom, že si našeho umístění vážíme a chceme pokračovat v tom, abychom se pohybovali mezi špičkou tabulky a že se budeme snažit v rámci možností klubu udržet tým co nejsilnější. V tomto duchu jsme chtěli i postupovat, ale bohužel máme v kádru dva typy hráčů. První skupinou jsou hráči, kteří jsou kmenový a ti druzí jsou tady na hostování a u nich my nejsme schopni zaručit jejich udržitelnost v případě zájmu jejich mateřských klubů je poslat do ligy. Nakonec nám odešlo celkem pět hráčů, kteří patřili do základní sestavy, což nás jistě limituje, ale snažili jsme se mužstvo vhodně doplnit. Naším cílem samozřejmě bylo, abychom zůstali pohromadě a tým ještě posílili, ale bohužel okolnosti to neumožnily. Místo posilování jsme tak spíše záplatovali vzniklé mezery. Nakonec se nám povedlo doplnit tým z vlastních zdrojů a i díky příchodům hráčů z jiných týmů. Tým posílilo i několik mladých nadějných hráčů, kteří budou přínosem pro tým hlavně v budoucnosti, takže jsme nehleděli jen na krátkodobé hledisko, ale i na budoucnost týmu," prohlásil v interview pro fsbvlasim.cz někdejší český reprezentant, jenž v minulosti vedl ve druhé lize taé Sokolov či Pardubice.

Hašek svému mužstvu věří a dokonce uvedl, že by hrálo vyrovnané partie i s některými prvoligovými značkami. "Máme užší kádr a tím se otevřela šance ostatním hráčům, kteří nedostávali během podzimu tolik možností. Na druhou stranu musíme si uvědomit, že jsme oproti podzimu více zranitelní v případě zranění a vykartování hráčů. Nemáme tak široký kádr a není moc kam sáhnout. I přes to všechno, tak jsme schopni postavit do pole silné mužstvo, které podle mého dokáže hrát vyrovnaná utkání nejen se špičkou druhé ligy, ale také s druhou polovinou ligy první," pokračoval webem fsbvlasim.cz citovaný odborník, jenž se vyjádřil také k ambicím pro jarní část. "Naším cílem je navázat na vydařený podzim soutěže, během kterého jsme nasbírali rekordní počet bodů v historii klubu. Budeme se snažit ve špičce ligy držet co nejdéle. Los máme takový, že v úvodu jara hrajeme s týmy nad námi kromě Budějovic a poté se budeme utkávat s celky, které jsou v té druhé polovině tabulky.To by mohlo být naší výhodou, když zvládneme úvod. Vše se bude také odvíjet od toho našeho kádru, který nás určitým způsobem může limitovat."

Soutěžní boje vypuknou pro Vlašim v sobotu 4 března domácím utkáním proti MFK Frýdku-Místku. "Bude se jednat o první zápas, který má svá specifika. Mužstva se v prvních kolech seznamují a v utkáních se jedná spíše o boj, než o kvalitní kombinační souboje. Ostatně moc dobře si vybavuji první loňské jarní utkání tady ve Vlašimi, kdy se na hřišti odehrávala spíše válka než fotbal. My se navíc musíme vypořádat s velkým množstvím změn, protože v generálce s Budějovicemi hráli na svých postech asi jen dva hráči oproti poslednímu mistrovskému utkání," uzavřel na oficiálních stránkách svého zaměstnavatele mladší bratr hokejové legendy Dominika Haška.