Kadeřábek: Sleduje nás spousta očí, když zaujmete skauty, máte šanci i na velkoklub

Kadeřábek: Sleduje nás spousta očí, když zaujmete skauty, máte šanci i na velkoklub

Defenzivní specialista Hoffenheimu Pavel Kadeřábek, jenž musí nejbližší dva bundesligové duely vynechat kvůli drobnému zranění, patří stejně jako Vladimír Darida, Ladislav Krejčí, Jakub Brabec, Jiří Skalák nebo Patrik Schick k reprezentantům, kteří se živí fotbalem za hranicemi naší země.

Všechny hráče spojuje skutečnost, že jsou v menších nebo alespoň v relativně menších klubech a v budoucnu by rádi udělali ještě jeden krok výše. "Když už se člověk dostane do menšího klubu v elitní soutěži, jako je německá, italská nebo anglická liga, a klubu se navíc daří, pak už je to o štěstí, jestli si vás někdo všimne. Na každém našem zápase jsou pozorovatelé Bayernu, Dortmundu, ale i z velkých zahraničních klubů. Sleduje nás spousta očí. Pak jde o to, aby vám vyšly čtyři nebo pět zápasů, které skauti sledují. Když je zaujmete, máte šanci. A tohle přání i cíl všichni určitě máme," pronesl bývalý hráč pražské Sparty, jehož slova publikoval web sport.cz.

Krajní obránce patří k pracantům, který vyvrací všeobecné tvrzení, že jsou Češi spíše pohodlnějšími hráči, kteří se spokojí i s málem a až tak na sobě nechtějí pracovat, což zatím vyvrátilo jen pár jmen na čele s Pavlem Nedvědem či Janem Kollerem. "Těžko mluvit za ostatní, ale já takový nikdy nebyl. Pořád jsem se chtěl a chci zlepšovat. A vím, že takoví jsou i další kluci z našeho ročníku 1992, myslím Láďu Krejčího, Jakuba Brabce, Jirku Skaláka, Martina Frýdka i další. Záleží na vůli hráče, jestli chce něco dokázat," pokračoval webem sport.cz citovaný svěřenec mladého kouče Juliana Nagelsmanna.

Všichni krajánci se shodují v tom, že zatímco v domácích podmínkách si lze v trénincích ulevit, za hranicemi něco podobného nehrozí. "To vůbec ne! Kdybych to udělal, sežerou mě. Něco takového se v Německu nepromíjí. A to mluvím jen o tréninku. Vypustím souboj a mám to na talíři, nejen od trenéra, ale i od spoluhráčů. Hned řvou, pořád jste pod tlakem. Kdo něco vypustí, nehraje. Jiná je intenzita tréninku. V Hoffenheimu začneme a jedeme bez zastávky naplno celý trénink. V Česku má trénink třeba stejnou kvalitu co do prvků, které děláte, ale jsou tam mezi jednotlivými částmi odmlky, několikaminutové prostoje. To v Německu neexistuje. Nemůžu ale říct, že by se v Česku trénovalo míň než v Německu. Tréninky a nácviky jsou podobné, jinak to ani nejde. Ten rozdíl vidím i v zápasovém vytížení, v kvalitě utkání. V bundeslize má každý zápas, který hrajeme, parametry Evropské ligy, některé i Ligy mistrů. Každý je strašně náročný. V české nejvyšší soutěži, pokud to vezmete z pohledu nejlepších týmů, odehrajete za sezónu tři čtyři těžké zápasy," uzavřel na portálu sport.cz čtyřiadvacetiletý bek, jenž dosud v bundeslize nasbíral 48 vystoupení a 4 žluté karty.