Cavani si na Barcu věří, vyhráno ale prý Pařížané zatím nemají

Cavani si na Barcu věří, vyhráno ale prý Pařížané zatím nemají

Zase je ve svém živlu a v centru pozornosti. Edinson Cavani, uruguayský reprezentant a opora Paris St. Germain. O víkendu dal vítězný gól v do sítě Nancy, jeho tým poskočil na druhé místo tabulky a jako jeden muž se těší do Barcelony.

Jak známo, ve středu se hraje na Nou Camp odveta osmifinále Ligy mistrů proti domácí FC. Pařížané v prvním zápase vyhráli 4:0 a mají velmi blízko k postupu. Přišla na to řeč i s Cavanim: „Máme krásný náskok, ale nesmí nás to ukolébat. Barcelona patří pořád k nejlepším týmům světa. Ale pro postup uděláme vše,“ řekl novinářům.

V současném ročníku francouzské ligy je Cavani nejlepším střelcem, dal už 27 branek, o pět branek méně dal Lacazette z Lyonu. „Je to hezké, že jsem dal už tolik branek, ale musím také pracovat pro tým,“ přidal skromně.

Cavani je pod Eiffelovkou od sezony 2013/14 a francouzský styl života se mu evidentně líbí. „Chtěl bych tu zůstat i nadále,“ pověděl do televizních kamer. Současný kontrakt mu vyprší v létě příštího roku a Cavani bude už během tohoto jara jednat o prodloužení. „Chci v Paříži vyhrát ještě hodně trofejí,“ zakončil.

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.