Sigma se i přes zimu udržela v laufu, říká Mičola. Které 4 další týmy respektuje?

Sigma se i přes zimu udržela v laufu, říká Mičola. Které 4 další týmy respektuje?

Osmadvacetiletý ofenzivní záložník s minulostí ve Slavii či Brestu Tomáš Mičola se stal hrdinou druholigového Baníku a to i přesto, že proti Ustí nad Labem (3:0) šel do hry až jako náhradník v průběhu druhého dějství. Dvěma přesnými zásahy si však řekl, aby byl v příštím kole proti Frýdku-Místku v základní sestavě souboru náročného trenéra Vlastimila Petržely.

O tom, jaké dostal od trenéra pokyny před nástupem na trávník...

"Abych hrál to, co je mi vlastní. Bojoval, srážel se, získával odražené balony. Byly z toho nakonec dva góly, za což jsem strašně rád. Po hodně dlouhé době jsem odtrénoval celou zimní přípravu a cítím se dobře."

O tom, jak se mu líbil úvodní jarní výkon mužstva...

"Je pravda, že tam byla trošku vidět nervozita. Měli jsme strašně dlouhou zimní přípravu, očekávání bylo velké a asi se to na nás v úvodu trochu podepsalo. Mohli jsme sice vést asi už v poločase o dva góly, naštěstí se mi to pak povedlo uklidnit tím druhým gólem. Ale Ústí chtělo hrát fotbal a taky mělo hlavně po standardkách nebezpečné situace. Vyhráli jsme, máme tři body, musíme být spokojeni."

O tom, jestli středopolař sleduje výsledky ostatních rivalů...

"Víme o nich, ale my musíme sledovat sami sebe, a dívám se sami na sebe. Olomouc se i přes zimu udržela v laufu, já osobně mám respekt i k dalším týmům jako Opava, Budějovice, Vlašim nebo Znojmo. Tyhle týmy nejsou pod takovým tlakem, přitom také hrají dobrý fotbal. O postup bude hrát více týmů.

O tom, že nyní Baník čekají slezské derby s Frýdkem a Opavou...

"Nebojím se říct, že to budou oba zápasy s perfektní atmosférou, kterou by většina ligových týmů mohla zavidět. Ve Frýdku čekám sedm, osm tisíc diváků. Baník tam ligový zápas bude hrát po hrozně dlouhé době. A samozřejmě, že i na hřišti to bude velice náročné. Ale o tom jsme se venku přesvědčovali celý podzim, že domácí celky to odjezdí na sto deset procent."

 

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.