Krejčí dře jako mezek a vyplácí se mu to. Jeho agent už se bavil se špičkovými celky

Krejčí dře jako mezek a vyplácí se mu to. Jeho agent už se bavil se špičkovými celky

Nejvytíženějším českým krajánkem na Apeninském poloostrově je čtyřiadvacetiletý záložník Ladislav Krejčí z Boloni, jenž dosud v Serii A odehrál 26 zápasů, s tím, že v základní sestavě trenéra Roberta Donadoniho figuroval čtyřiadvacetkrát a dohromady pobyl na trávnících již 2066 minut čistého času.

O tom, že si exsparťanský štírek vybudoval v italské nejvyšší soutěži velmi dobrou pozici, svědčí i skutečnost, že je nejlepším asistentem týmu s šesti přesnými přihrávkami na gól, což je stejná bilance, na kterou dosáhli Lulič z Lazia, Zielinski z Neapole či Mohamed Salah z AS Řím.

Levonohý záložník je v Boloni oblíbený již od prvních měsíců svého angažmá. "Je to hodně silný člověk, dře jako mezek, vydržel všechny tréninkové dávky v přípravě. Zamiloval si ho trenér, je takticky vyspělý, rychlostně vybavený," vypočítal přednosti svého klienta hráčský agent Viktor Kolář, jehož slova publikoval iSport.cz.

Aktuálně šestnáctý celek tabulky, který se radoval z poslední výhry ve třetí lednové dekádě proti Turínu a od té doby čeká sedm duelů na výhru, by pro českého reprezentanta rozhodně nemusel být poslední zahraniční stanicí...

"Jsme rádi, že se bleskově adaptoval v Itálii, získal trvalé místo v základní sestavě. Na téma Láďa Krejčí jsme mluvili s předními kluby italské soutěže, ale v tuhle chvíli je to předčasné, nemá kam spěchat," pokračoval na stránkách Deníku Sport manažer Kolář. Jak tomu asi bude v létě a hlavním přestupovém okně? To už se k jednacímu stolu nepochybně zasedne.