Žádný talent z Realu Madrid. Raúl obdivuje americkou hvězdičku z Dortmundu

Žádný talent z Realu Madrid. Raúl obdivuje americkou hvězdičku z Dortmundu

Legenda Realu Madrid Raúl González si oblíbil talent z Borussie Dortmund. Bývalému španělskému kanonýrovi se líbí hra mladého amerického záložníka Christiana Pulišiče.

Raúl strávil v Americe závěr své kariéry. Před dvěma lety tam ukončil kariéru, když jeho posledním týmem byl New York Cosmos. Americkým novinářům nyní jako bývalý profesionál odpověděl na otázku, který ze současných mladých hráčů na něj dělá největší dojem. Označil Pulišiče, ačkoliv uznal, že například Deleho Alliho (Tottenham) či Kyliana Mbappeho (Monako) zatím mockrát hrát neviděl.

„Mám rád Pulišiče. Před pár dny vstřelil gól Bayeru Leverkusen. Už ho sleduji nějakou dobu a pravdou je, že jeho hru miluju. Tady v Americe jsem ho viděl ve dvou zápasech s národním týmem a také jsem ho sledoval proti Mexiku. Moc ho obdivuji. Je to hráč, který dokáže prorazit obranou, potřebuje jen pravidelně hrát,“ nešetřil Raúl slova chvály na adresu teprve osmnáctiletého drahokamu Borussie Dortmund.

Pulišič zažil už loni vzhledem ke svému nízkému věku průlomovou sezonu. V té letošní se dostává do hry ještě více, například i kvůli častým zraněním Marca Reuse. V Bundeslize už nastoupil do 19 zápasů a velmi cenné zkušenosti sbírá také v Lize mistrů, což Raúl vidí jako důležitý faktor ve vývoji hráče. „Mladí hráči jako Pulišič mají talent. Potřebují akorát čas na svůj rozvoj, a když hrají za velké týmy, tak to vždy celému procesu pomůže,“ zakončil svůj názor zajímavou myšlenkou.