Tiemoue Bakayoko: Talent, kterého vzkřísil až Makelele

Tiemoue Bakayoko: Talent, kterého vzkřísil až Makelele

TALENT AS Monako předvádí v letošní sezoně úchvatné výkony, je nejlépe střílejícím týmem napříč top evropskými soutěžemi a dokonce vede tabulku Ligue 1 před favorizovaným PSG. Tým Leonarda Jardima ale není pouze o útoku, na postu defenzivního záložníka září Tiemoue Bakayoko.

Kdo je Tiemoue Bakayoko

Bakayoko se momentálně zdá jako obrovský talent a jeden z nejlepších prospektů na svém postu, jeho cesta na výsluní ale byla trnitá. Ačkoliv se o jeho talentu vědělo už od prvních fotbalových krůčků, měl odmala potíže s disciplínou a celkovým přístupem k tréninkům. Velké zklamání zažil, když ho nepřijali do národní akademie Clairefontaine, krátce nato si navíc zlomil nohu, a tak byl nakonec rád, když se ho v teenagerském věku ujalo Stade Rennes.

Debut za Rennes si odbyl v 19 letech. Za klub odehrál jen 28 zápasů a už se po jedné sezoně stěhoval do Monaka, které ho koupilo za 7 milionů eur. Tam mu ale první dvě sezony pšenka příliš nekvetla a zdálo se, že svůj velký talent promrhá. Až v průběhu minulé sezony s příchodem Clauda Makeleleho do trenérského týmu se věci pro mladíka konečně obrátily k lepšímu.

Bakayoko si bral rady od Makeleleho k srdci, více začal dbát na stravu, změnil životní režim a celkově k tréninkům začal přistupovat s větší vážností. S odchodem veterána Jeremyho Toulalana do Bordeaux pak dostal v této sezoně šanci a té už se nepustil. Je nedílnou a důležitou součástí skvěle pracujícího mladého týmu. Zdá se, že ve 22 letech konečně našel tu správnou cestu na vrchol.