Džekovi je skvěle: Možná jde o moji vůbec nejlepší sezónu kariéry

Džekovi je skvěle: Možná jde o moji vůbec nejlepší sezónu kariéry

Přesně před deseti lety se ještě pral nyní třicetiletý bosenský útočník Edin Džeko v barvách Teplic a nedlouho předtím nastřílel několik branek i na hostování v Ústí nad Labem.

Od té doby ušel odchovanec celku FK Željezničar Sarajevo velký kus cesty a přes Wolfsburg a Manchester City se dostal do AS Řm, jehož součástí je od roku 2015.

Vítěz Bundesligy z roku 2009 a šampion Premier League z let 2012 a 2014 však prožívá produktivně nejlepší sezonu kariéry až "na stará kolena".

V ročníku 2016/2017 se brzy jednatřicetiletý snajpr dosud prosadil ve všeh soutěžích devětadvacetkrát. Devětadvacet tref zaznamenal během sedmadvaceti startů v Serii A a zbylých 10 branek si připsal na evropských kolbištích.

Jaký to rozdíl oproti jeho první sezoně u Giallorossi, kterou finišoval "jen" s deseti přesnými zásahy.

"Je mi skoro 31 let a přiznám se, že jde možná o moji vůbec nejlepší sezónu kariéry. Rozhodně se na třicet let necítím," prohlásil kolega Tottiho, Salaha, Strootmana a spol., jehož chlebodárci z věčného města patří v italské nejvyšší soutěži průběžná druhá pozice.

"Nejdůležitější věcí je, že jsem zdravý. Cítím se skvěle, ale to není náhoda, hodně pracuji před a po tréninku," uzavřel portálem eurofotbal.cz citovaný svěřenec náročného kouče Luciana Spallettiho, jenž se na jeho schopnosti bude spoléhat i v úvodním osmfinále EL proti Olympique Lyon.