Montella by jednou rád trénoval v Londýně, nevylučuje ani Juventus

Montella by jednou rád trénoval v Londýně, nevylučuje ani Juventus

Před důležitým pátečním zápasem Serie A proti Juventusu se trenér AC Milán Vincenzo Montella rozpovídal o své další budoucnosti. Talentovaný kouč nevyloučil, že by v budoucnu někdy mohl trénovat právě „starou dámu“, přiznal také, že ho láká zahraniční angažmá, a to zejména v Londýně.

Montella je aktuálně v tabulce se svým mladým týmem Rossoneri na sedmém místě. Příčky zaručující alespoň Evropskou ligu má ale AC Milán na dostřel pár bodů, myslet stále může i na Ligu mistrů, na níž ztrácí sedm bodů.

Za prozatím povedenou sezonou milánského klubu stojí právě práce Montelly, jenž tým převzal v létě. Vidí se tento trenér na San Siru ještě hodně let? „Jestli v Miláně zůstanu ještě dlouho? Rád bych. Důležitou věcí je mít neustále šanci vyvíjet se společně. Chci, aby se tým zlepšil a něco vyhrál. Není to otázka toho zůstat rok nebo deset. Pokud máte společný cíl, můžete být na jednom místě dlouho. S Fiorentinou jsem měl kontrakt, má rodina i já jsme tam byli šťastní, ale cítil jsem, že je na čase to ukončit,“ svěřil se Gazzetta dello Sport.

Montella se také rozpovídal o dalších možnostech jeho kariéry. „Profesionál nevylučuje nic na začátku jeho kariéry, takže proč ne?“ odpověděl na přímou otázku, zdali by jednou rád trénoval Juventus. „Možná trénovat Lazio by byl problém, protože mám dům v Římě na opačné straně města,“ zavtipkoval.

Teprve 42letý kouč prozradil, že se nebojí ani zahraničního angažmá. Je to něco, co by si jednoho dne rád zkusil. „Neměl bych s tím vůbec problém. Podle mě vás to jako člověka obohatí. Některé ligy a některá města mám samozřejmě raději než jiná – například se mi hodně líbí Londýn,“ odhalil své sympatie.