Cassano nikdy v Sampdorii neviděl lepšího hráče než Schicka. Nebál by se Premier League?

Cassano nikdy v Sampdorii neviděl lepšího hráče než Schicka. Nebál by se Premier League?

Perspektivní Patrik Schick si musí s přibývajícími góly zvykat i na stále větší mediální pozornost a na Apeninském poloostrově už ho nechválí pouze fanoušci nebo jeho trenér Giampaolo.

Na jeho adresu už se vyjádřil i jeho bývalý kolega s minulostí v AC Milán, Inter, AS Řím či Realu Madrid Antonio Cassano, jenž pronesl odvážné tvrzení, že "je to nejlepší hráč, jakého kdy v Sampdorii viděl".

"Abych byl upřímný, tak mi to řekl i osobně. První den na předsezonním soustředění jsem Cassana sledoval, ale neměl jsem kuráž s ním promluvit. Vždyť je to Cassano. Ale za pár měsíců ke mně přišel a řekl: Víš, že jsi opravdu dobrý?" pochlubil se komplimentem exsparťan v interview pro Gazzettu dello Sport.

Janov se třepe na městské derby. Na Schicka se přijedou podívat skauti Chelsea i Dortmundu

Jednadvacetilý mladík dosud nastřádal 9 soutěžních zásahů a je hladový po ještě větším počtu. "Je fajn, že jsem dal góly Juventusu nebo AS Řím. Ale chtěl bych v nejtěžších zápasech podávat ještě lepší výkony, protože tam se oddělují top útočníci od těch normálních. V Itálii jsou obránci lepší než v České republice a fotbal je rychlejší a taktičtější. Takže jsem neměl jistotu, že se tak snadno adaptuji," pokračoval český reprezentant s trojicí mezinárodních startů.

O víkendu čeká Sampdorii ostře sledované městské derby s FC Janov. Na utkání jsou dokonce ohlášení skauti s Dortmundu či Chelsea. Právě ostrovní soutěže by se do budoucna nebál. "Premier League? Proč ne. Je to nejlepší liga na světa a především je nejvíc vyrovnaná. Kdo ví, ale momentálně jsem v Sampdorii. Vím, že je to utkání roku. Fanoušci nám to stále připomínají. Jsem však v klidu a neděsí mě, že hrajeme na hřišti soupeře. Naši příznivci nás budou tlačit," uzavřel spoluhráč Muriela, Škriniara a spol.