Nejlepší druholigoví brankáři podle vychytaných nul

Nejlepší druholigoví brankáři podle vychytaných nul

Fotbalová národní liga má za sebou sedmnáct kol a mezi brankáři, kteří nasbírali nejvíce čistých kont, lze najít zástupce tří exligových celků z Baníku Ostrava, Dynama České Budějovice a Sigmy Olomouc.

Na úplném čele je s devíti vychytanými nulami sedmatřicetiletý strážce svatyně Petr Vašek, který má o něco lepší statistiky než Zdeněk Křížek z jihu Čech a Miloš Buchta z Hané.

"Statistiky nijak nesleduju ani neřeším. Na druhou stranu si přesně pamatuju, jaký gól jsem kde dostal. A pokud jde o Baník, konkrétně si vzpomínám i na góly, které jsem tu dostal při mém předchozím působení před těmi osmi, deseti lety," ozřejmil v dubnu osmatřicetiletý veterán, jenž v minulosti prošel i Opavou, Tomskem, Novosibirskem, Slováckem, Kladnem či Frýdkem-Místkem, se kterým se Baník v regionálním derby utká o víkendu.

V Ostravě už Vašek nekapituloval čtyřikrát v řadě a poslední branku před domácím publikem obdržel v úvodu října proti Budějovicím. Po návštěvách Viktorie Žižkov, Vítkovic, Olomouce a Ústí nad Labem si může říci, že je nepokořen již 365 minut.

Sám kolega Mičoly, Nerada či Jakubova ale své individuální statistiky nijak zvlášť neprožívá. "Podstatné jsou pro mě výsledky týmu. Když k tomu přispěju dobrý zákrokem, tak jsem spokojený. Hlavně, ať vyhráváme," citoval web fcb.cz slova svěřence náročného trenéra Vlastimila Petržely.

Brankáři FNL s nejvíce čistými konty:
1. Vašek (Baník) – 9
2. Křížek (Budějovice) – 8
3. Buchta (Olomouc) – 7
4. Tvrdoň (Ústí nad Labem) – 6
5. Nguyen (Vlašim), Knobloch (Pardubice), Fendrich (Opava), Samoel (Varnsdorf) - 5

 

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.