Opava vyhrála v Ústí a zachovává si šanci na postup, Znojmo remizovalo s Budějovicemi

Fotbalisté Opavy si po výhře v Ústí nad Labem stále drží reálnou šanci na postup do první české ligy. Jejich soused v tabulce, České Budějovice, uhrál ve Znojmě remízu 1:1. Opava je tedy v tabulce třetí, Budějovice čtvrté.

Opavští po dvou remízách potřebovali v Ústí nepodmínečně vyhrát, aby si zachovali šanci na kvalifikaci do epojisteni ligy. V prvním poločase tomu ale nic nenasvědčovalo. Do toho druhého však hráči SFC nastoupili lépe a už ve 48. minutě mohli slavit, z branky se radoval útočník Tomáš Smola. Ústí se sice snažilo, vyrovnat se jim však nepodařilo a Opava si tedy domů odveze nejhubenější možnou výhru a tři body.

Ve druhém pátečním zápase do Znojma zavítaly České Budějovice, utkali se tedy sousedé v tabulce. Tomu odpovídal i výsledek, oba týmy se totiž rozešly za stavu 1:1 a každý si tedy bere bod. V prvním poločase skóroval domácí Javůrek, Budějovice se však nevzdaly a po trefě Benáta v 65. minutě uhrály ve Znojmě cenný bod.

Opava tak v tabulce druhé ligy zůstává třetí a na druhou postupovou příčku ztrácí pouhý bod, konkurent z Ostravy má ale zápas k dobru. První Sigma Olomouc má na druhý Baník čtyřbodový náskok. Hned za Opavou se nacházejí právě České Budějovice, kterým na slezský tým chybí právě jedna výhra, tedy tři body.

Ústí nad Labem - Opava 0:1
Branka: 48. Smola

Znojmo - České Budějovice 1:1
Branky: 38. Javůrek - 65. Benát