Vašek školí FNL: Nejvíce nul i dlouhá série neprůstřelnosti

Vašek školí FNL: Nejvíce nul i dlouhá série neprůstřelnosti

Velezkušený brankář Baníku Petr Vašek podává ve druhé české nejvyšší soutěži výborné výkony a táhne Ostravu za postupem do první ligy. Po prvním jarním kole FNL se dokonce dostal na první příčku v tabulce gólmanů s nejvíce vychytanými čistými konty.

Těch v této sezoně nasbíral již devět, když o jednu nulu utekl Zdeňku Křížkovi z Českých Budějovic. „Statistiky nijak nesleduju ani neřeším. Na druhou stranu si přesně pamatuju, jaký gól jsem kde dostal. A pokud jde o Baník, konkrétně si vzpomínám i na góly, které jsem tu dostal při mém předchozím působení před těmi osmi, deseti lety,“ ohromil šokující pamětí brzy sedmatřicetiletý brankář.

Kromě toho, že má nejvíce čistých kont v soutěži, se Vaškovi příjemně natahuje i šňůra neprůstřelnosti v domácích zápasech. V posledních čtyřech duelech totiž ani jednou nemusel lovit míč ze své sítě a i díky němu tak svěřenci trenéra Vlastimila Petržely drží druhé postupové místo se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Sigmu Olomouc.

V Ostravě naposledy inkasoval 1. října od Českých Budějovic. Recept na něj pak už ale nenašli střelci Žižkova, Vítkovic, Olomouce ani Ústí nad Labem. Celkem už neinkasoval 365 minut.

„Podstatné jsou pro mě výsledky týmu. Když k tomu přispěju dobrý zákrokem, tak jsem spokojený. Hlavně, ať vyhráváme,“ přeje si Petr Vašek.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.