Cenné body v druhé lize pro týmy z chvostu tabulky

Teprve čtvrtou výhru v letošním ročníku druhé nejvyšší české ligy si připsali hráči Pardubic, kteří po trefě Petráně vyhráli v Sokolově 1:0. Slaví i Třinec po domácím vítězství nad Táborskem. Žižkov prohrál na půdě posledních Vítkovic.

Pardubice se díky třem bodům na svého sobotního soupeře dotáhli na rozdíl jediného bodu.

Podobná situace nastala v utkání mezi Třincem a Táborskem. Domácí celek ztrácel na Jihočechy čtyři body, ale po brankách Motyčky z deváté minuty a vlastní trefě Tomla z minuty dvanácté, se mu podařilo manko snížit na jeden bod. Navíc se Třinečtí posunuli před Sokolov na dvanáctou pozici.

Víktovice se díky tříbodovému zisku z duelu s Žižkovem posunuli z poslední příčky tabulky na pozici patnáctou. Ostrava překvapivě podlehla Frýdku-Místku a nevyužila šanci stáhnout manko na vedoucí Olomouc. Hanáci v případě vítězství mohou odskočit až na sedm bodů.

18. kolo druhé ligy:

Sokolov - Pardubice 0:1 (0:1)

Branka: 23. Petráň. Rozhodčí: Černý - Vlček, Poživil. ŽK: Dobrotka, Valenta, Medvěděv - Mužík, Přibyl, Jeřábek. Diváci: 520.

Třinec - Táborsko 2:0 (2:0)

Branky: 9. Motyčka, 12. vlastní Toml. Rozhodčí: Váňa - Vitner, Fišer. ŽK: Motyčka, Dedič - Kalvach, Javorek. Diváci: 385.

Vítkovice - Viktoria Žižkov 1:0 (0:0)

Branka: 89. Fiala. Rozhodčí: Mikyska - Vysloužil, Drexler. ŽK: Hlavsa, Juřena, Cverna - Pavlata, Hurka, Urbanec, Podrazký. Diváci: 490.

Frýdek-Místek - Baník Ostrava 2:1 (1:1)

Branky: 6. Literák, 70. Vyskočil - 19. Hlinka. Rozhodčí: Zelinka - Polák, Podaný. ŽK: Slaninka, Byrtus, Nworah - Pokorný, Helešic. Diváci: 6200.