Ancelotti: Lewandowski střílí s lehkostí a je mu jedno, či hlavou nebo nohami

Ancelotti: Lewandowski střílí s lehkostí a je mu jedno, či hlavou nebo nohami

Bayern Mnichov míří za dalším ligovým titulem v řadě. Bavorský gigant si v sobotu vyšlápl na Eintracht Frankfurt a pokořil ho třemi přesnými střelami. Díky dalšímu zaváhání Lipska již aktuální mistr Bundesligy vede o deset bodů a zdá se, že by ho už nikdo nemusel ohrozit, pokud zbytečně nebude ztrácet body.

Další výhra Bavorů se rodila na přelomů poločasů a mezi střelce se opět zapsal polský legionář Robert Lewandowski, který se prosadil hned ve dvou případech. Polský kanonýr již odehrál v dresu Bayernu 136 soutěžních zápasů a připsal si stou trefu. Jeho výkony samozřejmě vychvaloval i italský kouč Carlo Ancelotti.

„Robert je výjimečný hráč. Góly střílí s lehkostí a je mu jedno či hlavou, pravou nebo levou nohou. Má pro nás vysokou cenu,“ chválil zkušený kouč svého svěřence a opět poslal do zbytku Evropy jasný signál, že se o něj v létě nemá nikdo na přestupovém trhu pokoušet.

„Těší nás výsledky z ostatních stadionů. Náš výkon nebyl ideální, v prvním poločase byl soupeř lepší a nezasloužil si prohrávat o dva góly. Po změně stran to bylo z naší strany lepší a kontrolovali jsme hru i výsledek. Náskok na čele tabulky je slibný, ale musíme zůstat ostražití,“ hodnotil Ancelotti konfrontaci s Frankfurtem.