Petržela po druhé prohře: Jsme kombinační a rychlý tým, hřiště nám absolutně nevyhovovalo

Petržela po druhé prohře: Jsme kombinační a rychlý tým, hřiště nám absolutně nevyhovovalo

Ambiciozní Baník prohrál v aktuálním ročníku Fotbalové národní ligy pouze dvakrát a vždy se tak stalo na slezské půdě. Po Třinci zůstali Mičola, Nerad a spol. bez bodů také ve Frýdku-Místku a a ostravský náskok na třetí Opavu se před vzájemným měřením sil ztenčil pouze na bod. Jak vše viděl hlavní trenér kandidáta na postup do elitní soutěže Vlastimil Petržela, jehož soubor ztrácí po osmnácti kolech na hanáckého lídra sedm bodů?

O těžkém terénu...

"Bohužel to bylo hřiště, které nám absolutně nevyhovovalo. Jsme kombinační a rychlý tým, soupeři na tom stačí odrážet balony a dojíždět souboje. Byl to více boj než fotbal. Kluci to ale odmakali na maximum. Nikdo nic nevypustil."

O příčině neúspěchu...

"Snažili jsme se, klukům nic vyčíst po této stránce nemůžu. Domácí byli ale silnější a chodili do toho ostře. My jsme si nechali dát blbý gól ze standardky, přitom jsme se na to chystali. Vypadl nám Tomáš Zápotočný a tam jsme to nezvládli. Pak se nám podařilo vyrovnat, měli jsme hru ve svých rukách, ale Mondek nedá gól snad z metru, když brankář je na zemi. Nevím, co chceme proměnit. Takový je fotbal. Oni jednu šanci využili a vyhráli."

O tom, jestli jde o komplikaci před Opavou...

"Nejde. Ano, mohli jsme mít náskok čtyř bodů. Ale mě o víkendu zajímala akorát výhra. Neřeším, jestli jsme tu prohráli nebo remizovali. Chtěl jsem tři body, ty bohužel nemáme."

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.