Rozloučí se Wenger s fanoušky? Konečně víme více!

Rozloučí se Wenger s fanoušky? Konečně víme více!

Arsene Wenger je sice legenda Arsenalu, v posledních letech však jeho klub jde spíše dolů. Arsenal v lize skoro vždy skončí čtvrtý a vypadne v osmifinále Ligy mistrů, letos se Gunners nemusí dostat ani do TOP 5. Proto se spekuluje, že by měl odejít Arsene Wenger. Ten to ale nejspíše vidí jinak...

Arsenalu nevyšly první dva ligové zápasy sezony, poté se ale Gunners rozjeli jako draci a útočili na titul. Jenomže, jak šel čas tak přišly ztráty bodů a tým z Emirates Stadium se ocitl až na pátém místě v Premier League s šestnáctibodovou ztrátou na vedoucí celek - Chelsea. A k titulu Gunners nespasí už ani zápas k dobru, který mají.

Jenomže neúspěch v lize není ten jediný problém. Arsenal vypadl už i z Ligy mistrů - s Bayernem Mnichov. Za to by se nikdo nemusel stydět, ovšem i Viktoria Plzeň uhrála ve dvojzápase s mnichovským gigantem lepší skóre a prohrála "jen" 0:6, kdežto Arsenal dostal celkově desítku a podlehl mužstvu Carla Ancelottiho 2:10. Nevyšel jim ani EFL Cup a jediné, s čímž se Gunners mohou uspokojit je to, že došli do semifinále poháru FA, což ale jistě není to, co fanoušky uspokojí. Kromě toho do stejné fáze soutěže se dostaly i jiné silné týmy jako například Manchester City, Tottenham a jeden z dvojice Manchester United a Chelsea.

A i zde nejspíše bude platit pravidlo "za každý neúspěch může trenér." Fanoušci si přejí jeho odchod a celý svět řeší jeho nástupce, řeč padla například o Massimillianovi Allegrim, Laurentu Blancovi, Luisi Enriquemu či Robertu Mancinimu. Wenger ale zatím necítí, že by měl odejít. 

Novinář na tiskové konferenci se jej totiž přímo zeptal. "Řeknete fanouškům po sezóně sbohem?" Wenger po chvilce přemýšlení odpověděl: "Proč? Oni někam odchází?" 

K odchodu Wengera se tedy možná schyluje, sám kouč ale nejspíše není rozhodnutý, zda-li klub dobrovolně opustí. A případný vyhazov by nastal až na konci sezony. Vedení Arsenalu se za celou dobu k celé kauze nevyjádřilo a jediné, co víme, je to, že Wenger se rozhoduje, co bude příští sezonu. Tohle nám ale napovědělo, že v Arsenalu možná ještě chvíli zůstane - tedy pokud ho nevyhodí.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.