Nový van Persie? Mourinho si dělá zálusk na hvězdu Arsenalu!

Nový van Persie? Mourinho si dělá zálusk na hvězdu Arsenalu!

Když řeknete fanouškovi Arsenalu jméno Robin van Persie, okamžitě se naštve. To by mohlo platit i o jiném jménu - Alexis Sanchéz. Ten by totiž mohl jít v stopách nizozemského střelce, zájem o něj má totiž opět Manchester United.

Sanchéz je pro fans Kanonýrů letos něco jako bůh. Nebýt něj, jsou na tom ještě podstatně hůře. Hráčům Arsenalu, kromě Sanchéze, se vyčítá, že do hry nedávají maximum a proto je většině fotbalových příznivců líto Sanchéze, že je to jediný hráč, který dělá něco pro dobro klubu.

Dokonce lidé v jeho zemi, v Chile, žádali, aby Sanchéz přestoupil. "Jdi jinam. Do klubu, kde si tě váží a kde se snaží i ostatní," zní z jeho rodné země.

A nejspíše i samotnému hráči dochází trpělivost. "Na plnou hubu" to sice nikdy nevyjádřil, určité nespokojenosti však najevo dává. Ale kam přestoupit? Je spojován s vícero kluby. Kromě Juventusu, Paris Saint-Germain a Bayernu Mnichov o něj totiž mají zájem i dva kluby z Anglie, logicky tedy rivalové Arsenalu - Chelsea a Manchester United.

A právě druhý jmenovaný udělá vše pro to, aby čilského forvarda získal. Manažer Rudých ďáblů José Mourinho má totiž velké plány pro příští sezónu - Sanchéz a Mkhitaryan na křídlech v čele se Zlatanem Ibrahimovičem na hrotu. Proto udělá vše, aby bývalého hráče Barcelony a Udinese získal. 

Sanchéz se odchodu nebrání, není si však jist, jestli chce mít v Londýně stejnou pověst jako RVP. Anglická média píší ale o tom, že jeho nový klub bude na 50% Juventus a na 50% Manchester United. Arsenal jej ale z pochopitelných důvodů radši prodá do Turína. Kromě toho za rok mu končí u Gunners smlouva, tudíž by jeho nový klub nemusel platit ani částku odpovídající jeho kvalitám. I přesto by si ale musel Mourinho sáhnout hluboko do kapsy, hovoří se o částce 60 milionů euro, Juventusu by prý mohlo stačit 50.

 

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.