Kimmich vzkázal, že ho jeho nynější pozice v Bayernu neuspokojuje

Kimmich vzkázal, že ho jeho nynější pozice v Bayernu neuspokojuje

Dvaadvacetiletý německý reprezentant s jedenácti mezinárodními starty Joshua Kimmich dal veřejně najevo svou nespokojenost s tím, že v Bayeru Mnichov pravidelně nenastupuje.

Bývalý hráč Stuttgartu či Lipska sice v Allianz Areně velmi dobře začal, ale po novém roce se začal ze sestavy italského stratéga Carla Ancelottiho pozvolna vytrácet.

Když nebyl defenzivní univerzál v ligovém souboji proti Eintrachtu Frankfurt ani na lavičce náhradníků a musel vše sledovat pouze z tribuny, už se neudržel a promluvil v médiích...

"Trenér ví, že můžu hrát ve středu zálohy, na pravém beku a případně i na stoperu. Uvědomuji si své slabiny a pracuji na nich, zvláště když nehraji, snažím se o to usilovněji," citoval web eurofotbal.cz slova kolegy Lahma, Boatenga, Hummelse a spol.

"Nezáleží na tom, jestli jsem to pochopil nebo ne, faktem zůstává, že nejsem se svojí pozicí spokojený," zůstal otevřený Kimmich.

Ten zasáhl v aktuálním ročníku do 18 bundesligových klání, s tím, že od úvodní minuty nastoupil desetkrát a dohromady strávil na hřištích 953 minut čistého času s bilancí čtyř přesných zásahů.

Alespoň v to se oproti minulému ročníku zlepšil. Ještě pod Guardiolou šel do hry třiadvacetkrát, ale neskóroval..