Petržela chválil Opavu: Ve druhé lize patří k těm fotbalovým soupeřům

Petržela chválil Opavu: Ve druhé lize patří k těm fotbalovým soupeřům

Ambiciózní Baník Ostrava má před sebou slezské derby na opavské půdě. Na podzim byla atmosféra velmi dobrá a podobné to má být také v sobotu. A není se vůbec čemu divit. Vždyť se druhý tým druholigové tabulky představí na hřišti toho třetího, který má o pouhý bod méně.

Jak se na tahák FNL těší hostující kouč Vlastimil Petržela? "Já se na to těším jako na každý jiný zápas. Já si k tělu už žádnou nervozitu nepřipouštím, v kariéře jsem odkoučoval spoustu vypjatějších zápasů. Proto to vnímám úplně normálně. Snažím se nemyslet na nějakou rivalitu, ta je hlavně mezi fanoušky. Pro mě je to soupeř jako každý jiný s tím rozdílem, že je v tabulce těsně za námi. Proto chceme ten zápas neprohrát," uvedl na stránkách fcb.cz bývalý stratég obou slavných "S" či Zenitu Petrohrad.

Co čeká od mužstva, které se v případě zisku plného počtů bodů dostane právě před Ostravu a vystrnadí ji z postupové pozice? "Opavu znám z druhé ligy delší dobu, potkával jsem se s ní ještě ve Vlašimi, takže ji znám nějaké dva, dva a půl roku. Opava patří k těm fotbalovým soupeřům ve druhé lize. Potkají se dvě fotbalová mužstva, bude to urputný zápas. Připraveni jsme dobře," snažil se uklidnit příznivce Baníku velezkušený odborník.

Zatímco Opavě, jejíž dres stále obléká i bývalý český reprezentant s poutavou minulostí ve Spartě, Kodani či Mainzu Zdeněk Pospěch, se v 18. kole podařilo vyhrát Ústí nad Labem, v zimě posílený Baník si připsal první jarní neúspěch, když nestačil na MFK Frýdek-Místek. V lepším rozpoložení by tedy měli být domácí...

"Každý týden, ať vyhrajeme, nebo prohrajeme, nad sestavou přemýšlím. Taková je příprava na každý zápas, a tento týden nebyl výjimkou. Uvidíme v sobotu," uzavřel nadřízený Mičoly, Nerada, Hrubého a spol.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.